Windows 10 hangi sürümü kullanıyorum nasıl öğrenebilirim?

Windows 10 Home, Single Language, Pro, Education sürümlerinden hangisini kullanıyorum nasıl öğrenebilirim?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 sürümlerinden hangisini kullanıyorsunuz bunu öğrenmenin basit bir yolu var. Orijinal Windows 10 kullanıyorsanız ve bilgisayara format atacaksanız mutlaka hangi sürüm Windows kullanıyorsunuz bunu bilmelisiniz. Windows 10 kurulumu esnasında sizden Windows 10 Home, Single Language, Pro, Education sürümlerinden hanginisi yüklemek istediğiniz size sorulur.

    Genelde Windows 10 lisansı BIOS'a gömülüdür. Bu yüzden farklı bir Windows sürümü yüklerseniz lisans sorunu yaşarsınız ve Windows uyarı vermeye başlar.

    Kullandığınız Windows 10 sürümünü öğrenmek için:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Karşınıza gelen çalıştır penceresine Winver yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Karşınıza şöyle bir ekran gelecektir:
      Windows 10 sürüm öğrenme
    4. Burada sarı ile gösterilen sizin Windows 10 sürümünüzdür. Örnekte Windows 10 pro sürümünü görüyorsunuz

    Winver komutu ile kullandığınız Windows, Windows 10 Home, Windows 10 Home Single Language, Windows 10 Pro,  Windows 10 Education sürümlerinden hangisi kolayca öğrenebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)