Windows 10 hangi sürümü kullanmalıyım?

Windows 7 ultimate kullanıyorum.Windows 10 kullanmak istiyorum hangi sürümü indirmeliyim. Çoğunluk oyun üzerine  kullanıyorum fps sorunu yaşamak istemiyorum  ve kişisel işlerim için kullanıyorum. Hangi sürümü öneririsiniz ?

pc özelliklerim

intel i3 2120 3.30 ghz

ddr3  8 gb

oguzhan34 oguzhan34 (96)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kişisel kullanım için Windows 10 Home sürümü gayet yeterlidir. Aslında RAM 8 GB ise Pro sürümü de rahatlıkla çalıştırabilir ama bana sorarsan bi fark olacağını zannetmiyorum. Bir de eğer yoksa SSD yükseltmesi de öneririm.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Home veya pro kursam fps farkı olur mu? Olmayacak ise pro kurayım diyorum. @farurhenho oguzhan34 5 yıl önce
    • Bir oyuncu olmadığım için tecrübem yok, bu konuda kesin bir şey diyemeyeceğim. Ama olsa bile öyle oyunun kalitesini, akışını etkileyecek ölümcül derecede bir fark olacağını hiç zannetmiyorum. İmkanın varsa pro kurabilirsin. @oguzhan34 omercik 5 yıl önce
    • teşekkürler @farurhenho oguzhan34 5 yıl önce

    Senin Pro ile falan işin olmaz ve zaten Pro fark özelliklerini hem bilmezsin hemde onlara ihtiyacın olmaz. Home senin için uygun seçim olur.

    Son sürüm bir aya kadar (Ekim ayı başlarında) çıkacak (Redstone 5). İstersen biraz sabret ve bekle. Yeni sürüm çıktığında yüklersin ve böylece bir ay sonra sürüm yükseltme ile falan uğraşmazsın.

    Eğer imkanın varsa bende SSD tavsiye ederim.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    Windows 10 Home yeterli. Diğer Windows 10 sürümleri genelde ofis yani iş ortamı ile ilgili özelliklere sahip.

    murat murat (12492)