Windows 10 HDD bölme sorunu

Merhaba,

Disk yönetimi bölümünden hdd 2 ye bölmek istiyorum ancak tüm değerler " 0 " çıkıyor bu neden olabilir?

700 GB lık hdd var yaklaşık 280 gb boş var ben 150 gb ayırıp kullanıcaktım ancak maalesef yapamadım.

Ekran görüntüsü paylaşıyorum yardımlarınızı rica ediyorum.

muzikadami muzikadami (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    0 olmasının sebebi diskin sonunda bir sistem dosyası yazlımış olması çözümü aşağıda kesin değil ama bir dene

    1--Disk temizleme yapın gereksiz sistem dosyaları dahi sistem geri yüklemede için hepsini temizleyin

    2--Bilgisayar'a sağ tıklayın ve Özellikler'e girin
    Açılan sayfada sol üstte Gelişmiş sistem ayarları'na tıklayın.
    Açılan pencerede Başlangıç ve Ayarlar/Kurtarma yolunu izleyin ve Çekirdek bellek dökümü ayarını Yok olarak ayarlayın.

    Diski bölmeyi bir dene eğer olursa 2 yaptığınızı tekrar eski haline getirin eğer olmazsa okumaya devam edin :D

    3--->

    1. Sistem'i açmak için Başlangıç düğmesine

      Başlangıç düğmesinin resmi

       tıklayıp Bilgisayar'a sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın.
    2. Sol bölmede Gelişmiş sistem ayarları'na

      Yönetici izni gereklidir

       dokunun veya tıklayın.Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
    3. Gelişmiş sekmesindeki Performans bölümünde Ayarlar'a dokunun veya tıklayın.
    4. Gelişmiş sekmesine ve ardından Sanal bellek bölümündeki Değiştir'e dokunun veya tıklayın.
    5. Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet onay kutusunun işaretini kaldırın.
    6. Sürücü [Birim Etiketi] bölümünde değiştirmek istediğiniz disk belleği dosyasını içeren sürücüye dokunun veya tıklayın.
    7. Disk belleği dosyası yoka tıklayın, Ayarla'ya ve ardından Tamam'a tıklayın.

    Tekrar bölmeyi deneyin eğer olursa 2 ve 3. adımı eski haline alın eğer olmassa bir proğram kullanarak deneye bilirsin belki olur

    Bunlarda olmsaa son çözüm format yani format atarken diski bölmeyi dene.

    İnşallah çözülür Hayırlı günler dilerim

    kutlugalp kutlugalp (136)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Önemli değil düzelmesini isterdim ama elimden anca bu kadar geliyor eğer faceden beni eklersen bir link verim ona bir bak o daha geniş kapsamlı belki olur https://www.facebook.com/kutlugalp Profilimde direk linki var oraya tıklayarakda ekleyebilirsin Kusura bakma buraya yazmak zorunda kaldım senin yorumun altına yorum yazma yetkim yok malesef kutlugalp 7 yıl önce

    Teekkürler cevap için ancak maalesef hiç biri çözüm olmadı.

    Şu an format atamıyorum hem yedekleri almam gerek.

    muzikadami muzikadami (6)
    7 yıl önce cevaplandı

      Vereceğim linkteki programı indir Türkçe olarak kur yardımcı olacaktır halledemezsen burdan ulaşabilirsin yardımcı olurum bende genelde bu programı kullanıyorum

      http://www.tamindir.com/aomei-partition-assistant/

      abdulbaki abdulbaki (75)