Windows 10 Healthy GPT Protective Partition hatası nasıl çözülür?

Lenovo G510 Model laptobumun Cd'i yerine taktığım hard disk'e ulaşamıyorum

BIOS ve Device Manager da  sorunsuz gözüküyor ama  Disk Management te sorunlu gözüküyor

4 - 5 bölüm olması gerekirken hiç bir bölüm gözükmüyor ve 2tb gibi garip bir hafıza boyutu gösteriyor hard diskin normal hafız boyutu 1tb

Hard Disk Sorunu

Bu sorunu nasıl düzeltirim bir çözümü varmı.

emiray2077 emiray2077 (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aslında sen diske erişemiyorsun değil, erişiyorsun ama Windows bu diskin olduğu bölümü korumalı bölüm olarak görüyor. Sebebini araştırdığımda Windows'un 32-bit sürümlerinde Healthy (GPT Protective Partition) hatasının meydana gelebildiğini öğrendim. Çözümü de şu: bu diski GPT'den MBR'ye dönüştürmek.

    Buradan EaseuUS Partition Master programını bilgisayarınıza indirin.

    Programı açtıktan sonra Healthy (GPT Protective Partition) olarak görünen diske sağ tıklayın ve "Convert GPT to MBR" yapın. Yani bu diskin MBR olması gerekiyor.

    convert gpt to mbr

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Malesef Sorun Düzelmedi emiray2077 5 yıl önce