Windows 10 her açılışta "scanning and repairing drive C" uyarısı çıkıyor

Bilgisayarım bir kaç gündür açılışlarda scanning and repairing drive C uyarısı veriyor. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ve sistem Samsung SSD ye kurulu. SSD life Pro ile SSD yi tarattım. Değerler mükemmel görünüyor.Fakat her açılıştı aynı uyarıyı vermesi canımı sıktı. Eğer SSD arızalıysa garantisi bitmeden servisine göndereceğim. Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir?

matrix matrix (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistemin kurulu olduğu C sürücüsünde bir hata tespit edilmiş olabilir. Şu adımları uygulayarak sadece C sürücüsünü tarat.

    • CMD'yi yönetici haklarıyla çalıştır.
    • Daha sonra şu komutu gir: chkdsk C: /r
    • Ardından şu komutu gir: sfc /scannow

    Bu iki komut, sistem dosyalarındaki (varsa) hataları onarmaya çalışır.

    omercik omercik (9418)