Windows 10 her gün "Windows'u etkinleştir" hatası veriyor.

Merhabalar. "Windows 10 Home" kullanıcısıyım.Ürün orijinal ve Microsoft ile görüşüp bunu teyit ettirdim.

Cihaz her gün herhangi bir saatte sağ altta "Windows'u etkinleştir" hatası veriyor. İşin garip yanı ise şu: ben ayarlara gidip "etkinleştir" düğmesine bastığım an düzeliyor.

Artık o uyarıyı görmekten sıkıldım. Ne yapmalıyım?

denemeogrenci denemeogrenci (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistemi önce bir sıfırla. Çözüm olursa tamam. Ama eğer aynı şey olursa bu defa PC'ye tam format atarsın  (bir yükleme medyası kullanarak).

    Windows 10 lisans güncelleştirme hatası (tıkla)

    Eğer PC'de bir donanım değişikliği yaptıysan veya Windows 10 işletim sistemine Windows 7 - 8.1 işletim sistemlerinden yükseltme yoluyla geçtiysen;

    Windows lisansınızın süresi yakında dolacak (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Merhabalar. "Kişisel Dosyalarımı Sakla" butonu ile Windows'u sıfırlarsan yalnızca C sürücüm mü silinir? Ayrıca C sürücüm içerisindeki kurulu uygulamalar da silinir mi? denemeogrenci 6 yıl önce
    • Tüm uygulamalarım D sürücüsünde kurulu olup C sürücüsünde Windows temel bileşenleri yer almaktadır. Ayrıca yazılım uygulamalarım (Visual Studio) da D'de yer almaktadır. Ben bu uygulamaların çalışmasında sorun yaşar mıyım? denemeogrenci 6 yıl önce
    • Tercih edeceğim yol: Sıfırlama: Kişisel Dosyaları Sakla denemeogrenci 6 yıl önce
    • Bu tercihi yapmak için o butona tıkladığımda bilgisayarımdaki tüm uygulamaları bana gösteriyor. Sıfırlama işlemi yapmaktan epey korktum. Çok fazla veri var. denemeogrenci 6 yıl önce
    • Sonradan yüklenen programlar kalkar, kişisel dosyalar korunur ve bu haliyle tam bir format yerine geçebilecek bir sıfırlama zaten olmaz. Oysa sen bir etkinleştirme problemi için sıfılama ihtiyacı duyuyorsun ve böyle oluncada tam sıfırlama yapmalısın. Hatta bu dahi problemi çözmeyebilir, eğer çözülmezse bu defa PC'ye format çekersin demiştik. "Kişisel verileri koru" seçimli bir sıfırlamanın senin "etkinleştirme" problemini tam olarak düzeltmesi "şüpheli" olarak düşünüyor, sana tam sıfırlama yada (veya oda çözüm olmazsa) format atma tavsiyesinde bulunuyorum. Kolay gelsin @denemeogrenci temmuz 6 yıl önce
    • Peki ben "sıfırla" işlemi yaptığımda 'D' sürücüsüne etki yapar mı? Windows Sıfırlama işlemi gerçekleştireceğim. denemeogrenci 6 yıl önce
    • Edit: Ama yinede deneyebilisrsin. Eğer çözüm olursa ne ala. Olmazsa dediğim şekilde daha sonra tam sıfırlama ve format yollarına gidilir. Bu arada şunuda belirtmek lazımki hangi yolu seçersen seç, mutlaka önceden PC'deki tüm önemli kişisel ve veriler (arşiv vs) harici bir diske yedeklenmelidir. Bütün olumsuz ihtimallerde düşünülerek bu kesinlikle yapılmalıdır @denemeogrenci temmuz 6 yıl önce
    • Sorum şu: yapacağım işlem 'D' sürücüsüne de etki eder mi? denemeogrenci 6 yıl önce
    • Cevabım şu: Aklını kullan ve her ihtimale karşı önceden tedbirini al. Bunu yapmak çok zor olmasa gerek. Daha ne diyebilirim :( @denemeogrenci temmuz 6 yıl önce