Windows 10 Hesap Makinesi Nasıl Kaldırılır

Windows 10 Hesap Makinesi Nasıl Kaldırılır?

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 hesap makinesi uygulaması Powershell ile kaldırabilirsiniz.

    PowerShell üzerinden Hesap Makinesi uygulamasını kaldırmak için;

    1. CTRL + Shift + Esc tuşlarına aynı anda basın.
    2. Görev yöneticisi açılacaktır. Dosya menüsü görünmüyorsa, alttan, diğer ayrıntıları tıklayın.  Dosya menüsü görünüyorsa Yeni görevi çalıştır'ı seçin.
    3. Yeni görevi oluştur penceresinde Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğini işaretleyin.
    4. Aç: bölümüne powershell yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Powershell ekranına şu komutu yazın ve sonra enter tuşuna basın: Get-appxpackage -allusers | where-object {$_.packagename -like "*windowscalculator*"} | remove-appxpackage
    6. Powershell işleminin bitmesini bekleyin.  İşlem bittiğinde Windows 10'dan Hesap Makinesi uygulaması kalkacaktır.
    Anonim Anonim (156)
    7 yıl önce cevaplandı

      vermiş oldugunuz kodu yazıyorum ama her hangi bir şekilde hesap makinesi kalkmıyor başka bir çözümm yolu yok mu ? bende ki sorun hesap makinesi kendiliğinden açılıyor arka arkaya 10 yada 15 tane kadar durmadan açılıyor

      atam1923 atam1923 (1)