Windows 10, Hızlı Başlatma Seçeneği Gözükmüyor!

Merhaba arkadaşlar. İnternette Win10'un daha hızlı başlatma yolları varmış. Ve bu yollar arasında güç seçeneklerinde "Hızlı Başlat" denen bir özellik varmış. Ben bu özelliği kullanacakken o bölümde hızlı başlat diye bir kutucuk göremedim. [Resmi aşağıda] . Bunu nasıl gözüktürebiliriz, bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. (Not: Eskiden gözüküyordu, kapatınca ne fark olacak diye merak ettim, sonra açmaya kalkışınca seçeneğin yok olduğunu gördüm. Windows 10 Pro kullanıyorum.)

said82 said82 (10)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS'tan yeniden aktif edilmesi lazım diye düşünüyorum. Önceki iptalde BIOS'tanda iptal edilmiş olmalı. Eğer öyleyse BIOS'tan aktif edilmesi sonrasında Güç Seçenekleri Sistem Ayarlarında yeniden görünür hale gelecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Detaylı anlatırsanız sevinirim. Hangi ayarlara girmem gerekiyor? (Anakartım: ASUS.P5KPL-CM) said82 8 yıl önce

    Bahsettiğiniz özelliğin OS üzerinde olduğunu bilmiyordum fakat Fast Boot özelliğini destekleyen bir anakartınız var ise BIOS üzerinden aktif edebilirsiniz. Ek olarak UEFI Windows kurulumu da Windows açılış, kapanış sürelerini ciddi anlamda hızlandıran bir yöntem.

    UEFI destekli Windows 10 kurmak için aşağıdaki bağlantıdan yardım alabilirsiniz.

    Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

    brsozl brsozl (1961)