Windows 10 hoparlör bağlantı sorunu

Selamlar, Windows 10 Pro x64 kurulumu yaptım. Jack girişli, USB beslemeli hoparlörümü bağladığımda Aygıt Yöneticisi'de dahil olmak üzere hiçbir yerde gözükmüyor. Realtek kuruluyor ancak Program Files dışında hiçbir yerde gözükmüyor. Çakışan ses yazılımı da yok. Nasıl bağlantı yapabilirim? Yabancı kaynaklarda kesin bir çözüm bulamadım. Ayrıca Realtek uygulamasını açmaya çalıştığımda tepki vermiyor.

cagri35 cagri35 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İlk olarak gönderdiğiniz fotoğrafta Ses, Video ve Oyun denetleyicileri kısmının altındaki Realtek High Definition Audi Aygıtı şuanda devre dışı kalmış gözüküyor. Ona sağ tuş tıklayarak Aygıtı etkinleştir yapın ve tekrar deneyin.

    Ayrıca gönderdiğiniz diğer fotoğraftada Ses aygıtlarında yeşil tik olarak gözüken Realtek High Definition aygıtı doğru bir şekilde tanınmış olarak gözüküyor.

    Şuanda siz hoparlörden ses almaya çalışıyorsunuz sanırım. Sürücü ve kabloyu taktığınız yer doğru ise haparlör ile ilgili bir sorun olma ihtimaline karşılık, bir kulaklık gibi aygıtı da ses çıkışına takarak sesin gelip gelmediğini test edebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam siz hepsini karıştırmışsınız. Aygıtlarda gözüken devre dışı kalan windows high def. Usb olan ise kendinden ses kartlı olan kulaklığım. Ortada realtek ile ilgili bir şey yok. Daha dikkatli bakarsanız fark edersiniz. cagri35 6 yıl önce
    • Haklısınız, ama sorunuzdan bu sonucu çıkaramamıştım ilk olarak. Aygıt yöneticinizde USB Pnp ses aygıtı gözükmekte. Sanırım bu sizin taktığınız yeni usb hoparlör olmalı. Ayrıca Ses aygıtları ekranında da varsayılan olarak ses aygıtının tanınmış ve varsayılan olarak atandığı görülüyor. Bu durumda teorik olarak bilgisayarınızda sorun olmadan sesi duyuyor olmanız gerekiyor. Ses aygıtlarında sağ tuş ile Sına yaptığınızda sesin çıkıp çıkmadığını tekrar kontrol edebilir misiniz?. Ayrıca farklı bir bilgisayar varsa USB aygıtını test etmeniz daha sağlıklı olabilir. @cagri35 ismailsarp 6 yıl önce
    • Tam açıklayamadım sanırım. İlk mesajda yazdığım gibi "jack girişli usb beslemeli" hoparlörü göremiyorum. Usb olarak gözüken ise kulaklığımdır, hoparlörüm değil. cagri35 6 yıl önce
    • @cagri35 anlaşamadık bir türlü. O zaman siz daha baştan tıkanıyorsunuz, aygıt takıldığında hiç olmazsa tanınmamış bir aygıt bile olsa aygıt yöneticisinde gözüküyor olmalı. Şuanda taktığınız hoparlör bilgisayar tarafından algılanmıyor. Bu durumda daha ileriye gidemeyebilirsiniz.Farklı bir bilgisayarda denemeniz daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum. ismailsarp 6 yıl önce
    • @ismailsarp Bence şu anda sorunumu tam olarak anladınız :) Bunun tek çözümü realtek veya muadili bir sürücü yüklemektir. Burada tıkanıyorum. Jack girişini aktive eden bir sürücüye ihtiyacım var. Bu konuda bir öneriniz var mıdır? cagri35 6 yıl önce
    • Sürücü için siz muhtemelen bakmış olsanız da, anakartın sitesinden (notebook ise modelin sitesinden) veya realtek sitesinden edinebilirsiniz. @cagri35 . Çözümü bulduğunuzda burada da yayınlarsanız çok memnun oluruz. Bu tarz çözümü biraz detay isteyen konular zor bulunuyor. ismailsarp 6 yıl önce
    • Tahmin ettiğiniz gibi ana kart sitesini de denemiştim sonuç alamadım. TomsH.. ve reddit sitesinde de çözüm bulamadım. Çözümsüz bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. cagri35 6 yıl önce
    • USB hoparlör modeli ile google de aradığınızda çalıştıran kimseye rastladınız mı, ya da buraya da yazarsanız varsa eğer sürücü paketi indirip kurmayı deneyelim isterseniz @cagri35 ismailsarp 6 yıl önce