Windows 10 ile gelen faydalı klavye kısayolları hangileridir, nasıl çalışırlar?

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10, birçok yeni işlevle geldiği için işletim sisteminde yeni kısayollar da bulunuyor. Eski kısayolların çoğu ise halen çalışıyor. Aşağıda yeni kısayollardan bazılarını bulacaksınız:

    ·Win+Tab: Tüm sanal masaüstlerini bir bakışta göster.
    ·Win+Q: veya Win+S: Cortana'yı aç (Ülkemizde henüz çalışmıyor).
    ·Win+I: Windows 10 Ayarlarını aç.
    ·Win+A: Uyarı merkezini aç.
    ·Win+Ctrl+D: Yeni bir sanal masaüstü oluştur.
    ·Win+Ctrl+F4: Şu anki sanal masaüstünü kapat.
    ·Win+Ctrl+[Sol/Sağ]: Sanal masaüstleri arasında geçiş yap.
    ·Win+G: Ekran görüntüsü almak veya video kaydetmek için oyun çubuğunu aç

    temmuz temmuz (12505)