Windows 10 ile neler kaybedeceğiz?

Windows 7 ve 8 kullanıcıları Windows 10 yükseltmesinde neler kaybedecek?

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 veya Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltirken kaldırılacak işlevler:

    - Windows Media Center kaldırılacak.

    - Windows Media Player, artık DVD çalmayacak. Bu işleve yönelik MPEG-2 codec'i, artık Windows 10'la sunulmuyor.

    - Windows 7 masaüstü araçları (saat, hava durumu, RSS okuyucu gibi) kaldırılacak.

    - Solitaire, Mayın Tarlası, Hearts gibi oyunlar kaldırılacak. Bu oyunların yeni sürümlerini Windows Mağazası'ndan ücretsiz olarak indirmek mümkün olacak.

    - USB'den bağlanan harici disket sürücüsü kullananlar, Windows 10'da yeni bir aygıt sürücüsüne ihtiyaç duyabilirler.

    - Windows 10, kurulum sırasında anti-zararlı ve antivirüs uygulamalarını kaldıracak ve kurulum sonrasında onları tekrar kuracak. Güvenlik yazılımının lisans süresi dolmuşsa, kullanıcı yeni lisans satın almazsa kaldırılacak. Bu durumda Windows Defender devreye girecek.

    - Windows 10 Home kullanıcıları, Windows Update üzerinden sunulan otomatik güncellemeleri devre dışı bırakamayacaklar. Bu, Microsoft'un aldığı bir güvenlik önlemi olabilir.

    - Microsoft yöneticilerinin yaptığı açıklamalara göre Windows 10 lisansı, bağlı donanımlara göre yönetilecek. Herhangi bir donanım değişikliğinde Windows 10'u tekrar etkinleştirmeye gerek duyulup duyulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

    temmuz temmuz (12505)