Windows 10 internet bağlantım sürekli kesiliyor, sınırlı servis hatası nasıl çözülür?

uzmanim.net windows 10 kullanıyorum son birkaç aydır sürekli internet bağlantım kesiliyor ve bilgisayarı kapatıp açmadan düzelmiyor. Wi-Fi adaptör bile değiştirdim ama çözüm olmadı ne yapmalıyım ?

alprdrmz alprdrmz (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows 10'a geçişte sürücü uyumsuzluğu sorunu yaşamış olabilirsiniz. Öncelikle cihaz üretici sayfasını ziyaret ederek güncel Wi-Fi sürücülerinizi yüklemelisiniz. Harici Wi-Fi adaptörü ile denemeniz sonucunda hala sorun devam ediyor ise internet sağlayıcı modeminizde bir sorun olabilir. Modemizin arkasında bulunan reset tuşuna basılı tutarak fabrika ayarlarına döndürüp tekrar deneme yapabilirsiniz. Modem resetleme sonuç veremeyebilir. Sürücü kaynaklı olması çok daha olası bir durum. En son ihtimal ile temiz bir Windows 10 kurulumu sorununuzu kesin olarak çözecektir.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

      wifi sınırlı erşim sorununu çözmek için regedit yönetici olarak açıyoruz

      sırasıyla:  ( HKEY_LOCAL_MACHİNE+SYSTEM+currentcontrolset+services+Ndisuio )    çiftıklayın ve sağtaraf sayfada  [ start ] görürsünüz  sağ tıklatalım değiştir diyelim çıkan 3 rakamını  0 değer yapalım bilgisayarı yeniden başlatalım bukadar yapamazsanız yine yazabilirsiniz

      candan candan (4301)
      8 yıl önce cevaplandı

        bugun bilgisayarı formatladım yıne cözüm bulamadım adaptör denedım ama o da cözum olmadı başka ne gıbı yollar deneyebilirim . bırde onerdığınız virus progreamı nelerdır ?

        alprdrmz alprdrmz (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Alttakini dene:

          1- "Wimdows'u ara" satırına (Görev çubuğunun yanında büyüteç ikonlu) " güç planı" yazarak üst kısımda beliren "Güç planı seçin" bağlantısına tıkla.

          2- Açılan sayfada sol bölmede "Güç planı oluştur" bağlantısına tıkla.

          3- Açılan sayfada "Yüksek performans" seç.

          Bilgisayarı yeniden başlat.

          Veya;

          1- Sistem tepsisinin yanıda (saat-takvimin orada) internet erişimi ikonuna sağ tıklayarak Ağ Paylaşım Merkezini Aç.

          2- WiFi bağlantına tıklayarak WiFi Durumu arabirimini aç.

          3- Sol altta "Özellikler" düğmesine tıklayarak "WiFi Özellikleri" arabirimine gir.

          4- WiFi Özellikleri arabiriminde "Yapılandır" düğmesine tıkla.

          5- Üst kısımda Güç Yönetimi sekmesini açarak orada "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" satırı başındaki tıkı kaldırarak seçili halden çıkar. Altta "Tamam" düğmesine tıkla.

          Bilgisayarı yeniden başlat.

          temmuz temmuz (12505)