Windows 10 internet explorer kaldırma nasıl yapılır?

Windows 10 internet explorer kaldırma

Windows 10 da internet explorer'ı nasıl kaldırırım?

Internet explorer nasıl kaldırılır?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 da internet explorer tarayıcısını kaldırmak için kayıt defteri ayarlarıyla oynamanıza veya program kaldırma yazılımlarına başvurmanıza gerek yok. Windows özelliklerini aç veya kapat bölümünden internet explorer'ı devre dışı bırakabilirsiniz.

    Windows 10 internet explorer kaldırma

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna optionalfeatures yazın ve entera basın. Windows özelliklerini aç veya kapat bölümü açılacak.
    2. Buradan Internet Explorer 11 seçeneğini işaretini kaldırın.

    3. Windows, bu değişikliği onaylayıp onaylamadığınızı soracak.
    4. Aşağıdaki gibi sağ taraftaki uyarıya Evet deyin, sonra sol taraftaki pencereden Tamam seçeneğine tıklayın.

    5. Internet explorer'ı kapatmayı onayladıktan sonra ekranda Gerekli dosyalar aranıyor ve Değişiklikler uygulanıyor şeklinde mesajlara görebilirsiniz.
    6. Bu aşamada hiçbir şey yapmayın ve değişikliklerin uygulanmasını bekleyin.

    7. Son olarak değişklikler uygulandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.
    8. Değişikliklerin tamamlandığına dair pencere gördüyseniz, alttaki Şimdi yeniden başlat seçeneğine tıklayın.

    9. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra internet explorer kaldırma işlemi başarıyla tamamlanmış olacak ve artık internet explorer bilgisayarınızda olmayacak.

    NOT: Eğer Windows Update hizmetini devre dışı bırakmışsanız internet explorer kaldırma adımlarını başarıyla tamamlayamazsınız. Hata alıyorsanız Windows Update hizmetinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışmıyorsa çalıştırın, çalışmasına rağmen hata alıyorsanız kapatıp tekrar açın.

    omercik omercik (9418)