Windows 10 İnternet Kesilmesi

Merhaba;

Bilgisayarımda 5-6 saat aralıklarında internet kesiliyor. Yıldız çıkıyor Wi-Fi simgesinin üzerinde.PC'yi uyku moduna alıp tekrar açtığımda düzeliyor. Böyle yapmaktan bıktım. Bilgisayar geldiğinden beri oluyor. Bir kaç kişinin de oluyordu.Sanırım Windows 10 kaynaklı bir sorun

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- WiFi adaptörü sürücüsünü değiştir/güncelle

    2- Önce DNS önbelleğini temizle ve sonra klavyeden DNS ataması yap/değiştir (8.8.8.8 - 8.8.4.4 Google DNS tavsiyemdir):

    DNS önbelleği temizleme nasıl yapılır? (tıkla)

    DNS değiştirme (tıkla)

    3 - Modem arabiriminden kablosuz bağlanma kanallarını değiştir, denemeler sonucunda en stabil bağlantıyı seç (1,3,5, ve 11. kanallar genellikle daha iyi sonuç veriyor)

    Üsttekiler sonuç vermezse/yeterli olmazsa;

    4- WiFi özelliklerine girerek "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu ayarı kapatsın" işaretini (seçimini) kaldır ve iptal et

    Eğer bunların hiçbiri sonuç vermezse;

    PC'yi başka bir ağda/internet bağlantısında dener kontrol edersin ve eğer bu kontrollerden problemin PC ile alakalı olmayıp internet bağlantısının problemli olduğu sonucu çıkarsa servis sağlayıcıya bildirilerek arıza kaydı açtırır; internet servis sağlayıcısından gerekli kontrolleri yapmasını istersin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Uzun saat aralığında yaptığına göre internet bağlantınızdan kaynaklanıyordur. İnternet sağlayıcıları ne yazık ki bunu yapmakta. Bilgisayarınız uyku modundan dönüş yaptığında düzeliyorsa sorun olmadığını gösteriyor. Aşağıda verdiğim kodları not defterine yapıştırıp DNS Önbelleği Temizle.bat dosyası olarak kayıt edin. Bağlantı sorununuz olduğunda dosyaya çift tıklayınız.

      @echo off

      ipconfig /flushdns
      ipconfig /release
      ipconfig /renew

      kawamoto kawamoto (71)