Windows 10 Kablosuz Ağ Profillerini Silme ve Görüntüleme nasıl yapılır?, Windows 10 Ağı Unut işlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 da ağ profillerini görüntüleme nasıl yapılır?

Windows 10 da wifi profillerini silme işlemi nasıl yapılır?

Windows 10 da wifi şifresi nasıl görüntülenir?

Windows 10 ağı unut işlemi nasıl yapılır?

Windows 10 ağ önceliğini değiştirmek nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 7 de Ağ ve Paylaşım Merkezi aracılığıyla kablosuz ağ profillerini kolay bir şekilde yönetebiliyorduk.Buradan ağ şifrelerini görebiliyor ve profillerini kaldırabiliyorduk.Ancak windows 10 da bu durum biraz daha farklı ve çoğu kullanıcı bu işlemi nasıl yapacağını bilmiyor.

    Bu işlemi yaparken komut sistemi ekranını kullanacağız.

    Windows 10 da ağ profillerini görüntüleme nasıl yapılır?

    1. Başlata gelin ve arama kutucuğuna çalıştır yazın ve açın ya da Windows+R tuşlarına basarak çalıştırı başlatın.

    2. çalıştır bölümüne cmd yazın ve enter e basın

    3. Açılan komut sistemi ekranına

    netsh wlan show profiles

    komutunu yazın ve entere basın çıkan sonuç sizin bilgisayarınızda kaydedilmiş olan ağ profillerini gösterecektir. (Ben de 2 tane var)

    Windows 10 da wifi şifresi nasıl görüntülenir?

    1. Tekrar cmd komut ekranına gelin  aşağıdaki komutu yazın.ProfileName kısmına bilgisayarınızda kayıtlı olan ve görüntülemek istediğiniz ağın adını yazın. (Ben SARP-AP ağını yazdım)

    netsh wlan show profile name=“ProfileName” key=clear

    2. Çıkan sonuçta aşağısaki Security settings bölümünde Key Content in karşısında şifrenizi görebilirsiniz.

    Windows 10 ağı unut işlemi nasıl yapılır?

    Yöntem1:Ayarlar bölümü üzerinden

    1. Görev çubuğunda bulunan wi-fi simgesine tıklayın ve Ağ ayarlarına girin.
      windows 10'da wifi unutturma
    2. Açılan pencerede Wİ-Fİ başlığı altında olan 'wi-fi ayarlarını yönet'e tıklayın.
      windows 10'da wifi unutturma
    3. Açılan sayfanın aşağısındaki 'Bilinen ağları yönet' başlığını bulun ve unutturmak
      istediğiniz ağa tıklayıp unut butonuna basın.
      windows 10'da wifi unutturma

    Yöntem 2: CMD komut ekranından

    1. Tekrar cmd komut ekranına gelin ve aşağıdaki komutu yazın.ProfileName kısmına hangi profili silmek istiyorsanuz onu yazmalısınız. (Ben ismail ağını yazdım)

    netsh wlan delete profile name="ProfileName"

    Profile "ismail" is deleted from interface "Wi-fi" yazısını gördüğünüzde profiliniz silinmiş anlamına gelir.Yukarıdaki resimden 1 ve 2. durumdan sonuçları görebilirsiniz.

    Windows 10 ağ önceliğini değiştirmek nasıl yapılır?

    1. Masaüstü sağ alttaki wireless simgesine tıklayın.

    2.Açılan menüden ağın üstüne gelerek Otomatik olarak bağlan yazısına tıklayın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Tebrikler başarılı olmuş işimede yaradı +rep

      spanky spanky (1)