Windows 10 Kablosuz Driverı Kayboldu

Öncelikle iyi günler. Size dünden beridir yaşadığım bir sorunu dile getirmek istiyorum.

Dün akşam saatlerinden her zaman bağlandığım Wi-Fiye bağlanmayı denediğim zaman sağ alttaki kablosuz kısmında çarpı işareti belirdi. Windows 10 da bazen böyle hataların olduğunu bildiğimden normal bir şekilde ağ sorun gidericisini çalıştırdım. " Kablosuz ağ sürücünüz sorunlar yaşıyor" gibisinden bir hata ile karşılaştım ve onarılamadı iletisi aldım. Daha sonra 1-2 dakika içerisinde farkettim ki Broadcom 802.11n Ağ Bağdaştırısı kendi kendine aygıt listemden silinmiş. Sağ alttaki wifi durum simgesi ethernet durum simgesine dönüştü ve haliyle ethernet kablosu bağlı olmadığı için çarpı işareti belirdi. Bağlandığım ağ, ortak bir ağ olduğu için ethernet kablosuyla bağlanmam imkansızdı ben de telefonumdan tarifeli bağlantı gerçekleştirmeyi denedim. Fakat önceden internetim olmadığı zaman telefonumdan bağlanabildiğim halde windows telefonumu modem olarak görmedi. Özetle başı boş halde kaldım. Evdeki diğer laptopumdan sizin sitenizde CMD ile yapılan her komutu deneyip, bilgisayarımı yeniden başlattım, hatta sistem geri yükleme yaptım ve bios ayarlarından boot kısmında networkun aktifliğini doğruladım. Sorun şu ki Windows 10 herhangi bir nedenle kablosuz ağ sürücümü kaldırdı ve kendisi yeniden yüklemiyor. Son zamanlarda kurduğun vpn veya benzeri program var mı diye sorarsanız onları da kontrol ettim fakat sorun bundan da kaynaklanmıyor. Diğer laptopumla Broadcom 802.11n driverlarını internetten arattım, Lenovo ve Asus için olanları usb disk ile kendi bilgisayarıma atıp kurmayı denediğimde, ya bu sürücü Windows'un bu sürümüyle çalışmayabilir hatası aldım ya da setupa tıkladığımda yüklememenin başlamadığını farkettim. Acer'in bu laptop için sunduğu sürücü Window 7 ile çalışıyor sadece ondan dolayı ordaki sürücü işimi görmüyor.

Cihazım;

Acer Aspire 5745G

2 GB Nvidia Ekran Kartı

İntel i7- 740Q

8 GB Ram

ve son olarak Acer bu sürüme Windows 8 ve Windows 10 driver desteğini hiçbir zaman açmadı en son driverlar Windows 7 driverları, Windows 10 yüklediğim zaman tüm güncel driverları Windows Update kendisi yüklemişti aramamıştım yani.

Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...

oguzhanklkn oguzhanklkn (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Başka bie bilgisayarda bu ağbağdaştırıcısını indirin usb flasha atın sonra kendi bilgisayarınıza takın bu dirveri kurun

    sorun büyük ihtimalle çözülür Wireless_15.3.1_Ds64 burdan indirin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • maalesef işe yaramadı açtığım zaman 1 dakika kadar intel logusu kalıyor sonra kaybolur oguzhanklkn 6 yıl önce

    Sistem geri yüklemesi yap:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Veya donanım değişikliklerini tara (Aygıt Yöneticisinde problemli sürücü üzerinde sağ tık menüsünden yapalır).

    Yada Denetim Masası üzerinden "Sorun Gider" çözümlerini dene:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    (Donanım ve Aygıtlar sorun gidericisi ile orada alakalı olabilecek diğer bazı sorun gidericiler çalıştırılmalıdır)

    Son olarakta PC'de güzel bir virüs ve zararlı dosyalar taraması yap:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit:

    Acer Apire 5745G İÇİN doğru ve resmi sürücüler linki (tıkla)

    Eğer PC'de yüklü işletim sistemi x64 değilde x86 (32 Bit) ise bu sürücülerde uymayabilir. O halde PC'ye Driver Booster (tıkla) programını yükleyerek onun vasıtasıyla ihtiyacın olan sürücüyü bularak yükleyebilirsin (Bunun için PC'yi kablolu olarak internete bağlamalısın. Aksi halde bulunamaz).

    Veya DRP-Su (DriverPack Online) (tıkla)

    Yada DriverEasy (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yazımda halihazırda sistem geri yüklemei yaptığımı belirtmiştim. Sorun gidericisinide denedim. Virus ve zararlı dosyalar taraması için işse ADW yi günde 2 kez çalıştırıyorum ondada sonuç temiz. oguzhanklkn 6 yıl önce
    • AdwCleaner taramaları yeterli olmayabilir. Bu yazılım daha fazla reklam yazılımlarını tesbit ve kaldırmak içindir. Başka zaralılardada etkili olabilir ama daha çok reklam yazılımları için bir araçtır @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • Windows Defender aktif halde başka antivirüs yazılımım yok bahsettiğiniz diğer programlarla taramam yapacağım oguzhanklkn 6 yıl önce
    • Tamam, kolay gelsin (Defender ilede tararsın). Ama bu taramalar senin kaybolan veya bozulan sürücünü geri getirmez. Doğru sürücüyü web'de araştır, bul ve yeniden yükle @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • Son satıra bir daha bak :) @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • Driver Booster programı ile alakalı olan yeride okumalısın. Son satır @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • abicim galiba etkileşim kuramadık, şimdi driver booster diyorunuz da o program eksik driverları bulmaz varolan driverın yeni versiyonunu bulur. Benim driverım hiç yüklü değil o yüzden driver booster benim işimi görmüyor :) @temmuz oguzhanklkn 6 yıl önce
    • Ben eksik sürücüleride buluyor diye biliyorum. Bir dene istersen @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • Veya DRP-SU Mesajımın sonuna linkini ekledim, bakarsın @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • DriverEasy programıda olabilir (Linki mesajımda) @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce

    Afedersiniz ben m göremiyorum W10 uyumlu 3 adet driver?

    oguzhanklkn oguzhanklkn (11)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Öyleyse @candan tavsiyesinde olduğu şekilde problemli sürücüyü yeniden yükle. temmuz 6 yıl önce
    • @candan ın tavsiye ettiği programı kurdum ortada intel logosu 1 dakika kadar durdu fakat hiçbir bildirim vermeden yok oldu bir kaç kez denedim aygıt yöneticisine girdim ve yine yüklenmemiş olduğunu gördüm oguzhanklkn 6 yıl önce
    • Bilemiyorum @candan cevap verir herhalde. Ama bana göre sürücülerürünün resmi web sayfasından bulunarak yüklenmelidir. En sağlıklısı böyle olur @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • Doğru sürücü için mesajımın alt kısmına link ekledim. Yeniden bakarsın @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • denedim ama bulamadım ağ sürücüsüyle ilgili fazla bir bilgim yok driver arama konusunda Acer'in kendi verdiği driver W7 uyumlu W10 da çalıştırmayı denediğimde uyumlu değil uyarısı veriyor. Nerden bulabilirim W10 için olanını internete Broadcom 802.11n arattığım zaman lenovo ve asus modelleri çıkıyor indirdiğimde uyumlu değil diyor yine nasıl bulabilirim bilmiyorum ki :( oguzhanklkn 6 yıl önce
    • W10 için uyumlu değilse windows nerden bulup yüklemişti, yüklediyse neden kayboldu tekrar yüklemiyor kafamda deli sorular oguzhanklkn 6 yıl önce
    • @temmuz eklediğiniz sürücü W7 uyumlu W10 işletim sistemindeyim şu anda yüklemiyor windows 10 oguzhanklkn 6 yıl önce
    • Mesajımda son satıra yeniden bakarsın :)oguzhanklnk temmuz 6 yıl önce
    • Son satıra bir daha bak :) @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz @candan işletim sistemi seçilen yerde sadece W7 64 bit seçeneği var tıkladığımda baska seçenek yok? cevabı yeniledim oguzhanklkn 6 yıl önce
    • Haklısın, ben yanlış görmüşüm (görme problemleri veya dikkatsizlik). Pardon diyelim ve devam edelim. Eğer bu sürücüler olmuyorsa Driver Booster programı ile sürücüyü arat ve yükle @oguzhanklkn temmuz 6 yıl önce