Windows 10 kendi kendine uykuya alma, hazırda bekletme sorunu

Merhabalar Windows 10 kullanıyorum uzun süredir hangi sürüm olduğunu bilmiyorum bilgisayarımda fazla sorun oluştuğunu düşündüğüm için format atıp biostan yeniden Windows kurdum. Kurulum sorunsuz oluyor fakat bilgisayar sürekli kendini otomatik olarak uyku moduna hazırda bekletme moduna alıyor hatanın neden kaynaklandığını anlayamıyorum kimi zaman 1 dakika kimi zaman 2 bazense bilgisayarda yapılan işe göre yapıyor bu işlemi aniden. Kararsız bir şekilde yaşanıyor sürüm değişikliği yaptım farklı sürümler kurdum fakat çözülemedi yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

thedark06 thedark06 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows rastgele zamanlarda kendi kendine uyku moduna giriyorsa aşağıdaki çözüm önerimi deneyebilirsin.

    1. Windows ve R tuşlarına bas. Çalıştır penceresi gelecek buraya regedit yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Kayıt defteri editöründe şu yolu bul: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0
    3. Burada sağ tarafta Attributes ifadesini çift tıkla.
    4. Değer verisini 2 olarak değiştir. Bu ayar Gelişmiş güç seçeneklerine Sistem katılımsız uyku zaman aşımı seçeneğini ekleyecektir.
    5. Daha sonra Denetim masasından (Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle) Gelişmiş güç ayarlarını değiştir bölümne git.
    6. Burada önce Uykuyu genişlet.
    7. Burada kayıt defteri üzerinden aktif ettiğin Sistem katılımsız uyku zaman aşımı seçeneğini bul.
    8. Pilde ve Prize takılı değerlerini 2 dakikadan 30 dakikaya çıkar. Daha fazla da arttırabilirsin.

    Şimbi böyle dene bakalım. Windows kendi kendine rastgele zamanlarda uykuya geçecek mi görelim.

    murat murat (12492)