Windows 10 kilit ekranındaki resimleri nasıl bulabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10'un kilit ekranındaki fotoğraflar ilgi çekici olabiliyor.

    Şimdi konuya geçelim :)

    1.  Bu bilgisayar'a tıklıyoruz.
    2. Ve arama yerine şunu yapıştırıyoruz,
    %userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

      Klasör içindeki bütün dosyaları yeni klasöre taşıyın. Wİndows uyarı verebilir, uyarıyı görmezden gelin.

    3. Bütün dosyalara erişebilmek için "Gizli klasörleri" açın.

       4.  Yeni Klasörün içindeyken Dosya>Komut istemini aç>Yönetici olarak komut istemini aç yolu ile komut istemini açın ve bu komutu girip onaylayın

    ren *.* *.jpg

      Klasörün içinde birsürü fotoğraf göreceksiniz. Bazıları Mağazadaki uygulamaların fotoğrafları olacaktır. Yukarıdak kod ise, oradaki dosyaları .jpg dosyasına çeviriyor.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bu kadar uğraşa gerek yoktu aslında :)

      C:\ > Kullanıcılar > (hesap adı) > AppData (bunu görmek için gizli öğeler aktifleştirilmeli) > Roaming > Microsoft > Windows > Hesap Resimleri bölümünden de bulunabilir

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • @farurhenho bu klasör boş diyor :) toprak34 6 yıl önce
      • Kullanıcı hesabında resim yoksa öyle diyebilir omercik 6 yıl önce