Windows 10 , kilitleniyor yazıp kapanma sorunu

Casper marka laptopum var. yaklaşık 9 ay öncesine kadar herhangi bir problemim yoktu. Uzun zamandır Kasada kırik vardı fakat bi soruna yol açmıyordu. 9 ay kadar önce kasayı değiştirmek için bilgisayar tamircisine götürdüm. Adam kasayı değiştirip Windows 10 yuklemiş . Bilgisayar bilgisayar o günden sonra önce "hazırda bekletmeye geçiriliyor" hemen ardından "kilitleniyor"  yazıp kapanmaya başladı. Bu bazen laptop açıldıktan hemen sonra oluyor bazen dakikalar bazende saatler sonra oluyor. Ama %90 ilk 2 3 dakika içerisinde oluyor. internette biraz araştırdım ve benzer problemi yasayan kişileri gördüm. Açıkçası çok sık yaşanan bi sıkıntı olmadığı için net bir çözümde bulamadım.laptopu formatlamak zorunda kaldım fakat buda bi çözüm olmadı. Formattan sonrada devam ediyor problemim.

shirai shirai (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bilgisayara bir şey yapmış olmasın ? Sizin ürününüz kaç yıllık ? BIOS ve Ekran kartını güncelle, güncelleyebiliyorsan. Tekrar Windows 7'ye dön, adam bir şey yapmış olmasın ? Klasik mahalle bilgisayarcıları. Format at ama windows 10 değil, Windows 7'ye tekrar dan dön, sürücüleri güncelle.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Adamdan şüphelendim ama nasıl bişey yapmış olmalı ki böyle bir problem ortaya çıksın.laptop hemen kapandığı icin herhangi Bir güncelleme yapamıyorum. Format atip  win 7 kurmak için yine bu laptopa ihtiyacım oda açılmıyor.elimde sadece win 10 iso su var. bilgisayarı yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum.

      Nasıl bir problem bu soruna yol açar? Format harici çözüm aklınıza geliyorsa onu deneyeyim. Yoksa format için biraz zamana ihtiyacım var başka bilgisayar edinmem gerek.

      shirai shirai (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Bilmiyorum hangi problem buna yol açtı. Windows 10'dan sonra olmuş diyorsunü o zaman eski işletim sistemine dönmek te fayda var. hydra 3 yıl önce
      • dün acaba kapatma tuşu ile ilgili bir problem mı var diye düşündüm ve kapatma tuşunun işlevlerini devre dışı bıraktım fakat bu sefer kilitleniyor yazısı gelmedi ya da hazırda bekler direkt kapanmaya başladı. Tuş falan mı takılı kaldı dedim tuşla biraz uğraştım ama düzelme olmadı. Şimdi de yeni bir problem ortaya çıktı. Format atıp Windows8 kurmaya çalışıyorum . Diskleri biçimlendirip siliyorum Windowsu kurma işlemini başlatıyorum.Her şey gayet normal . Bilgisayar kapatılıp yeniden başlatılıyor, hazırlanıyor yazısı falan geliyor tam herşey bitti derken "Windows kur windowsu bu bilgisayarın donanımı üzerinde çalışacak şekilde yapılandıramadı." Yazıp kapanıyor. İnternette biraz araştırdım sata modunu değiştirin yazıyor du . AHCİ den İDE ye değiştirdim. Tekrar sıfırdan format attım. Yine aynı hatayı verdi değişen hiçbir şey olmadı. shirai 3 yıl önce
      • @hakan shirai 3 yıl önce

      bu bendede olmus harddisk bozuklugu bu varya 2 3 kere tekrar tekrar format atinca oyle olmusdu seninki bozulmadan bence o sorunu duzeltsen daha iyi olur

      adils adils (136)
      3 yıl önce cevaplandı

      • durduk yere masraf çıkarmanın manası yok, boş boşuna sorununn ne olduğunu bilmeden hdd değiştirilemez. hydra 3 yıl önce
      • peki ne adils 3 yıl önce
      • soyle ozaman adils 3 yıl önce
      • hdd degismesin tamir etsin adils 3 yıl önce
      • Aynen arkadaşın dediği gibi bi kac formatin ardından sorun ortadan kalktı. İlk formattan sonra Windows kurulamadı hatası verip baya uğraştırdı beni shirai 3 yıl önce

      aşağıda verdiğim yoldan gidin

      Güç seçenekleri<Plan ayarlarını değiştir<Gelişmiş güç ayarlarını değiştir<Pil Kritik pil eylemi<Prize takılı<Hiç bir şey yapma seç tamam de proplemin çözüşecektir.

      pastaci pastaci (1)