Windows 10 koruma geçmişini nasıl temizlerim?

Koruma geçmişinde bazı  öğeleri silemiyorum

gofrettin gofrettin (1)
4 yıl önce sordu

  • Koruma geçmişi tam olarak neresi? Öyle bir ayar bulamadım omercik 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sanıtım silmek istediğin Windows Defender Tehdit geçmişi

Şunu deneyebilirsin

CMd üzerinde önce şu komutu çalıştır:

shutdown /r /o

Bilgisayarın kapanacak ve yeniden açılacak.

Gelişmiş seçeneklerden Komut istemini seçeceksin ve şu komutları çalıştıracaksın

del "C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service\DetectionHistory\*"
del "C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\mpenginedb.db"

Bu Windows Defender veritatanını ve geçmiş bilgilerini silecek. Sonra Windows 'u yeniden  başlat.

murat murat (12492)