Windows 10 kulaklık mikrofonu sesi algılamıyor

Merhaba

Windows 10 kullaniyorum. Mikrofon sesim ancak agzimi mikrofona iyice yaklastirinca gidiyor. Mikrofon sesini ayarlardan full actim. Mikrofon basini acmiyorum acinca arkada bass sesi gibi bir ses geliyor. Anakartin kendi ses kartini kullaniyorum. Guncelleme yaptim yine ayni problem devam ediyor.

kadiranil kadiranil (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mikrofon harici mi? Yoksa tümleşik mikrofon mu? Mikrofonu daha önce kullanabiliryor muydun?

    Öncelikle eğer mikrofonu ilk kez kullanıyorsan ve harici bir mikrofonsa bunu başka bir bilgisayarda test etmeni öneririm.

    Ayrıca bazi bilgisayarlarda hem önde hem arkada mikrofon girişi bulunur. Eğer öne takılıyda arkadaki girişe takıp ses sorunu var mı kontrol edebilirsin.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Mikrofon kulaklikli mikrofon daha once kullaniyordum. Win 10 son guncellemeden sonra oldu gibi geldi bana. Harici bir ses karti ile deneyip oyle bakacagim birde

      kadiranil kadiranil (1)