Windows 10 kulaklıktan stereo ses gelmiyor sorunun çözümü nedir?

Sony bir kulaklık kullanıyorum. Bu kulaklığın stereosu telefonda çalışıyor  yani çift kulak sağ ve sol sesleri seslerin gelişini göre geliyor ama bilgisayara hangi stokuna takarsam takayım ses geliyor ama stereosu çalışmıyor. Bu da bana oyun ve bazı ortamalrda dezavantaj sağladığından dolayı rahatsızlık çekiyorum. Kulaklıkta hiç bir sorun olmadığını diğer cihazlarda kullanarak teşhis ettim. Windows 10 kullanıyorum.

masai masai (1)
5 yıl önce sordu

  • Acaba bilgisayarında stereo ses desteği olmadığı için olabilir mi? omercik 5 yıl önce
  • hayır var normalde işte düne kadar her şey iyiydi şimdi böyle oldu masai 5 yıl önce
  • bir de kulaklığı hapörler olarak görüyor bundan da kaynaklı olabilir masai 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Windows 10 da ses stereo olarak gelmiyorsa mono sesi açmış olabilirsin.

Mono sesi kapatmak için şunu dene:

Windows 10 da ses stereo sorunu çözümü:

  1. Windows 10 arama bölümüne mono yaz.
  2. Mono Sesi Aç / Kapat gelecek. Tıkla.
  3. Mono ses açıksa, Mono sesi aç: Kapalı konumuna getir.

Bu işlemden sonra artık Windows 10'da ses stereo olarak gelecektir.

hakan hakan (15424)
5 yıl önce cevaplandı

  • Kral sen adamsın varya 2 gündür bu sorunu yapamya çalışıyorum Allah istediğini eylesin kral sen adamın dibisin yaaa masai 5 yıl önce
  • eyvallah :) @masai hakan 5 yıl önce

Eğer bugün bu sorun olduysa bilgisayarını düne veya dünden önceki bir zamana sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsin.

Burada detaylı bilgi yer alıyor: Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)