windows 10 kullanıyorum microsoft edge. microsoft defender, update çalışmıyor virüs bulaştı pc ye adwcleaner, asc,malware,ccleaner,avast hicbiri olmad

windows 10 kullanıyorum microsoft edge. microsoft defender, update çalışmıyor virüs bulaştı pc ye adwcleaner, asc,malware,ccleaner,avast hicbiri olmadı

microsoft edge windowsa bağlı olduğundan sanırım update yapamıyor.

formatta atamıyorum geriye de dönemiyorum

admknc admknc (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    windows 10 yıldönümü günceleştirmesi indirmişmiydiniz indirmediyseniz burdan indirin yükletin düzelmesi gerekir

    normal de bütün günceleştirmeler yüklettiniz ise yine bu hatalar var ise sistem geri alarak eski ayarlarınıza dönersiniz

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      "Bilgisayara virüs bulaştığından format atamıyorum" böyle bir  şey söz konusu olamaz.

      Bilgisayarı USB veya DVD ile açtığınızda virüs devredışı kalır.  Eğer formatı temiz bir Windows kurulum medyası ile yaparsanız o bilgisayarda virüs filan kalmaz.

      Virüs sistem dosyalarına bulaşır. Çok önceden bilgisayarın MBR denen bölümüne de bulaşan virüsler vardı.  Disk bölümleme ve format ile disk üzerinde virüs kalması söz konusu olamaz.

      Bilgisayarda virüs olduğunu nereden anladınız? Biraz virüsün yaptığı ile ilgili bilgi verseydiniz de biz de bilgilenseydik.

      murat murat (12492)