Windows 10 kurulumu sırasında Yüklenecek sürücüyü seçin uyarısı

Windows 10 yüklemesi yaparken, kurulum aşamasında şöyle bi ekran geliyor:

Yüklenecek sürücüyü seçin

Sürücü Yükle

Bilgisayarınıza gereken bir medya sürücüsü yok. Bu, bir DVD, USB veya Sabitdisk sürücüsü olabilir. ÜZerinde sürücünün bulunduğu bir CD'niz veya DVD'niz veya USB Flash sürücünüz varsa, lütfen şimdi takın.

Not: Windows yükleme medyası DVD sürücüsünde veya USB sürücüsündeyse bu adımda medyayı güvenle çıkarabilirsiniz

Gözat  - Tamam - iptal

Windows 10 kurulumu sırasında Yüklenecek sürücüyü seçin  uyarısının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 kurulumu sırasında Yüklenecek sürücüyü seçin uyarısı alıyorsanız bu uyarının iki sebebi var:

    • Windows 10 kurulumunu USB sürücüden yapmayı deniyorsunuzdur, bu durumda Winows 10 kurulumu USB için gerekli sürücüleri bulamıyor demektir.
    • Windows 10 kurulumunu DVD medyası üzerinden yapıyorsunuzdur. İndirmiş olduğunuz ISO dosyasında sorun vardır.

    Windows 10 Yüklenecek sürücüyü seçin çözüm:

    Eğer Windows 10 kurulumunu USB üzerinden yapıyor ve Yüklenecek sürücüyü seçin uyarısı alıyorsanız o zaman yapmanız gereken bilgisayarınızın üreticisinin sitesinden USB sürücüleri indirmek bu aşamada sürücüleri yüklemek. Tabi bu işlemi başka bir bilgisayar kullanarak yapabilirsiniz.

    Diğer bir çözüm, daha basit olanı ise, USB flash belleğinizi başka USB porta takmak (USB 3.0 olmayan)  genelde kullandığınız USB bellek USB 3.0 sürücüye takılıysa ve Windows 10 kurulumu gerekli sürücülere sahip değilse, veya sahip olduğu sürücüler bir şekilse sizin donanımınız ile uyuşmuyorsa bu sorun oluyor.

    Eğer Windows 10'u DVD üzerinden kuruyor ve Yüklenecek sürücüyü seçin hatası alıyorsanız o zaman yapmanız gereken Windows 10 ISO dosyasını yeniden indirmek ve DVD ye yazmak. ISO dosyasındaki hatalar Yüklenecek sürücüyü seçin uyarısına sebep oluyor demektir. Ayrıca Windows 10 USB kurulumu denenebilir:

    Windows 10 USB üzerinden Nasıl kurulur?, Bootable Windows 10 Usb si Nasıl Yapılır? (Mediacreation Tool ile)

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • bu soruyu kapatım hakan bey soru başlığı uygun değil sizde bir inceleyebilirsinizhttp://uzmanim.net/soru/bu-soruya-cevap-ver/64326 bu soruyu kapatım candan 8 yıl önce