Windows 10 Kurulumun da secure bootu kapatmalımıyım

Merhabalar , ben windows 10 formatlamayı biliyorum fakat annemin bilgisayarını formatlamam lazım ve bu zamana kadar hep secure bootu kapatarak formatladım ama annemin bilgisayarını açarken samsung yazısıyla açılıyor windows logosuyla değil ben secure bootu kapatırsam sadece mu değişecek yoksa başka ayarlardamı değişiyor yani secure bootu açık formatlasam neler değişir

utkugurbuz utkugurbuz (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    onun amacı windows dışında farklı işletim sistemini kurmayı engelleme diye biliriz ve bir de boot virüsleri için de firewall görevini görüyor..

    krsn krsn (233)
    3 yıl önce cevaplandı

    • ne güzel uyarı kopyala yapıştır mı yapsaydım zaten dış linklere nofollow eklenmiyor mu ? 0 yapsaydın daha iyi degil mi krsn 3 yıl önce
    • Noldu @krsn neyi 0 yapsalar iyi olurdu darkcrak 3 yıl önce
    • Başka bir web sitesinin linki yani çözüm olarak o siteye yönlendiremezsin ayrıca kopyala yapıştır'da yapamazsın fakat o konuyu araştırıp o konudan aklında kalanları yazarsan ve kendi dilinle yazarsan o zaman güzel olur çünkü emek harcamış olursun fakat direk başka bir web sitenin linkini üşenip paylaşırsan o zaman olmaz. Ben bir sürü siteden araştırıp ve onları harmanlayıp kafamda öyle çözüm yazıyorum zaten uzmanim.net'deki birçok kişi böyle yapıyor yani araştırıyor. 1 siteye bağlı kalmamak iyidir ne kadar iyi bir web sitesi ve ne kadar güvenilir olursa olsun @krsn darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak ben baktım bir çok site cogu site başka sistem kurmamak için yapılmış bir şey diyordu daha acıklıyıcı olarak onu buldum paylaştım bir daha dış link paylaşmam :) krsn 3 yıl önce
    • :) @krsn bana sorarsan araştır kendi cümleni yaz daha güzel olur. darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak haklısın krsn 3 yıl önce
    • :) @krsn darkcrak 3 yıl önce

    Zaten genelde varsayılan olarak secure boot kapalı oluyor, Açık olarak da deneyebilirsin eğer olmazsa kapatırsın bir sorun olacağını sanmıyorum.

    hydra hydra (3800)