Windows 10 kurulumunda mimari Her ikisi ne anlama geliyor?

Windows 10 kurulumu yapıyorum. Windows 10 Kurulumu penceresinde Mimari 64 bit (x64), 32 bit (x86) ve Her ikisi seçenekleri var. Kurulum yapacağım bilgisayar 64 bit. Ben bu ekranda Her ikisi seçsem bilgisayara hem 64 bit hem de 32 bit Windows mu yüklenecek?

Windows 10 mimari her ikisi ne anlama geliyor?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

  • Bu soru uzmanim.net Youtube kanalında sorulmuştur. alattin 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Windows 10 Kurulumu penceresi aslında Windows 10 kurulumu penceresi değil.  Windows 10 Media Creation Tool yani Windows 10 medya oluşturma yazılımı ile bir Windows 10 kurulum medyası oluşturma penceresi.

Bu ekranda yani Windows 10 kurulumu Mimari seçim ekranında 32 bit seçersen 32 bit kurulum yapabileceğin bir Windows kurulum USB'si, 64 bit seçersen 64 bit kurulum yapabileceğin bir Windows kurulum USB'si elde edersin.

Eğer Windows 10 Mimari seçim ekranında Her ikisi seçersen o zaman elde edeceğin Windows kurulum medyası (DVD veya USB)  hem 32 bit sistemlere hem de 64 bit sistemlere yükleme yapabileceğin bir medya olur.

Mimari: Her ikisi seçeneği bir bilgisayara hem 32 bit hem 64 bit windows kurulacak anlamına gelmiyor. Bu sadece oluşturulacak medya hangi sistemleri destekleyecek bunu belirliyor.  Her ikisi seçimi ile USB oluşturursan kurulum sırasında otomatik olarak hedef donanıma göre 32 bit veya 64 bit yükleme yapılacaktır.

alattin alattin (16999)