Windows 10 Laptop batarya yüzdesi yazmıyor

Laptop bugün güncellendi. Windows 10 kullanıyorum.

Ve bu güncelleme sonrasında sağ altta basınca gözüken Pil yüzdesi artık çıkmıyor. Onun yerine kalan saat falan yazıyor. Yeniden pil yüzdesini nasıl oraya ekleyebilirim ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

  • Ekran görüntüsü eklesene sorunun netleşsin hakan 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

  • Windows ve S tuşlarına aynı anda basınız.

           Komut İstemi yazınız

  • Komut İstemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak açınız.

  • Aşağıdaki komutu yazıp Enter'a basınız:

         powercfg –restoredefaultschemes

bu komutu başta ve sonda boşluk olmamak üzere seçili hale getirin sonra kopyalayın ve yönetici olarak açmış olduğunuz komut istemine sağ tıklayıp yapıştırın Enter'a basınız

Bu prosedür, güç planı ayarlarını varsayılan olarak sıfırlar. Daha önce özelleştirilmiş güç planları kaldırılacaktır.

Başka bir konuyla ilgili olarak sormak ya da teyit etmek istediğiniz herhangi bir şey olursa, size yardımcı olmak adına her daim burada olduğumuzu hatırlatmak isterim.

Sorununuz devam ederse aşağıdaki yönergeleri takip ederek durumu sınayın:

  1. WIN + R tuşlarına basın, Aygıt Yöneticisi'ni açmak için devmgmt.msc yazın.
  2. Pillerin altında, Microsoft ACPI uyumlu kontrol yöntemi piline sağ tıklayın, Kaldır'a tıklayın.
  3. Bilgisayar adınıza sağ tıklayın, Yeni donanımı algıla seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerden sonra sorununuz devam ederse bizi bilgilendirin.

EK BİLĞİ

  • Başlangıç  > Ayarlar  > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu'nu seçin ve ardından bildirim alanına kadar aşağı kaydırın. Görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin'i belirleyin ve ardından Güç iki durumlu düğmesini açın. (Not: Güç iki durumlu düğmesi, pil gücü kullanmayan masaüstü bilgisayar gibi bir sistemde görünmez.) Pil simgesini hala görmüyorsanız görev çubuğunda Gizli simgeleri göster  simgesini ve ardından pil simgesini seçin.
  • Pil gücü kullanan bir cihazda Başlangıç  > Ayarlar  > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu'nu seçerseniz ve Güç iki durumlu düğmesi griyse ya da görünmüyorsa görev çubuğundaki arama kutusuna cihaz yöneticisi yazın ve ardından sonuç listesinde Cihaz Yöneticisi'ni seçin. Piller altında cihazınız için pile sağ tıklayın veDevre Dışı Bırak'ı ve ardından Evet'i seçin. Birkaç saniye bekleyin ve ardından pile sağ tıklayıp Etkinleştir'i seçin. Ardından cihazınızı yeniden başlatın.
  • Başlangıç  > Ayarlar  > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu'nu seçip Güç iki durumlu düğmesini açarsanız ancak pil simgesi görev çubuğunda görünmezse görev çubuğundaki arama kutusuna görev yöneticisi yazın ve ardından sonuç listesinde Görev Yöneticisi'ni seçin. İşlemler sekmesinde Ad altında Gezgin'e sağ tıklayın ve ardından Yeniden Başlat'ı seçin.
gorele28 gorele28 (387)
4 yıl önce cevaplandı

  • 2 sini de yaptım ama sorun hâlâ devam ediyor. Ne yapmam lazım başka. Çok çaresiz kaldım. jackrudolphgs 4 yıl önce
  • win 10 hangi sürümünü kullanıyorsun @jackrudolphgs gorele28 4 yıl önce
  • ek bilği yazdım gorele28 4 yıl önce