Windows 10 Laptop donma sorunu

Arkadaşlar laptopu yeni aldım 1 ay falan oldu ancak ikinci günden itibaren  oyun oynarken film izlerken açılırken donuyor ve bir süre sonra fanlar elektrik süpürgesi kadar hızlanıyor ilk başlarda nadiren olsada sonradan çok sıklaşmaya başladı eskiden nvidia kernel (sürücü adı) çalışmayı durdurdu ve bu durumdan kurtulmayı başardı dedikten bir süre sonra donuyordu power tuşuna basılı tutarak açıp kapatıyordum ancak son zamanlarda çoğunlukla o ileti yerihe mavi ekran veriyor her birinde farklı bir sorun adı çıkıyor bazılarında qr code çıkıyor sonra birdaha reset atıyorum 5 6 kez açılırken donuyor eskiden 1 kare donuyordu ve artık gençekten çok sinir bozucu olmaya başladı garantiye göndermelimiyim ?

woow woow (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1 ayda böyle bir problem yaratması donanımsal olamaz. Yazılımsal hatalar mevcut. Ve bu hata da sizin Nvidia ekran kartı driver'ınızdan kaynaklanıyor olabilir. Sistem özellilkerinizi belitmemişsiniz . bilgisayarınıza en uygun  driverları indirdiğinizden emin olmanız gerekiyor.

    Daha önce Uzmanım.Net'te bir çözüm paylaşılmış
    Nvidia Windows Kernel Mode Driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası Bakabilirsiniz.

    Ayrıca bilgisayarınızda kurulu programların çakışma olasılığıda var . Görev yöneticisinden kullanmadığınız halde arkada çalışan programları kaldırmanızı öneririm. Bunun içinde bir çözüm paylaşılmış.

    Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

    Umarım işinize yarar.Size önerim soru sorarken  konu başlığını iyi seçmelisiniz ve sorunuzda sistem özelliklerinizi hangi marka hangi işletim sistemi kullandığınızı açıkça yazarsanız uzmanlarımız size en uygun cevabı verebilirler :)

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkürler foruma daha yeni katılrığımdan dolayı pek de bir bilgim yok kusruma bakmayın sistem özeyliklerim bunlar http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550vx-dm324d-i7-6700hq-16gb-1tb-4gb-gtx950m-156-freedos-pmu355356 woow 7 yıl önce
    • @woow bilgisayar özellikleriniz gayet güzel . işletim sistemi gözükmüyor siz kendiniz kurdunuz sanırım ? windows 10 64bit için http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/114459 bu adresteki driver indirip temiz bir kurulum yapmanızı öneririm blackheaven 7 yıl önce
    • Bana ilk geldiğinde win10 home 64 bit sürümünde geldi ben bir kurulum yapmadım woow 7 yıl önce
    • @woow yukarıda gönderdiğim linkleri bir gözden geçirin . Nvidia driver'ini silin benim size attığım driveri yükleyin . blackheaven 7 yıl önce
    • @blackheaven driveri silmeden yükledim ve pek birşey değişmedi bu arada nasıl nvidia driverini sileceğim ? woow 7 yıl önce
    • @woow aygıt yöneticisini açın . görüntü bağdaştırıcısından nvidia olana sağ tıklayın kaldır diyin. sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın . blackheaven 7 yıl önce

    Nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde driver state failure hatalı mavi ekrandan sonra bilgisayar açılırken repairing C disk diye birşey geldi ve normal açılışta fln nadir donuyor ama şuanda da resimlere sağ tıklayınca 5 saniye donuyor ve bazense bir oyun açılırken donuyor yani sorunum tam düzelmedi bu arada asus laptopu olanlar windows 10 kurmasın ne sıkıntılı bir sürümdür bu arkadaş sıkıntılarıyla uğraş uğraş bitmiyor asusla kavgaları filan mı var arkadaş bu nedir be

    woow woow (18)