Windows 10 laptop kapanmıyor

Merhabalar uzmanim.net sakinleri, hemen konuya geçeyim. Bilgisayarıma Yeni Format Attım (Windows 10 - Laptop).Bilgisayarda 4 saat falan takılırım sonra kapatırım. Sorunum Şu Kapatıyorum Her şey tamam kapanıyor ama altta güç ışığı yanıyor ve fanlar da durmuyor. Sabaha kadar öyle bekledim belki kapanır diye ama şarjı bitmiş kilit moduna almış kendini. Bios güncel , Yeni format atıldı. Sadece Bilgisayar kapandıktan sonra gücü kesmek için güç düğmesine 10 saniye basılı tutarak kapatabiliyorum. Bilgisayar 2 saat falan açık kaldığında bu sorun olmuyor.

Çözüm nedir? Yardımcı olur musunuz?

venorunch venorunch (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Denetim Masası Güç Seçeneklerinden "Dengeli (önerilen)" ayarları deneyebilirsin.

    Çözüm olmazsa bilgisayarını problem öncesi bir zamana geri alırsın:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Ayrıca BIOS ayarlarını default (varsayılan) hale getirirsin (Bunun için BIOS Ekranında ya "Default" bağlantısı tıklanır yada klavyeden önce F9 ve enter, daha sonrada F10 ve enter tuşlanır (Anakart üzerinde BIOS pili çıkartılıp tekrar yerine takılarak BIOS resetlemesi yoluylada bu default BIOS ayarları sağlanabilir.).

    temmuz temmuz (12505)