Windows 10 lisansı nasıl başka bir SSD ye taşınır.

İyi günler dilerim herkese. Ben laptopım için bir SSD satın aldım ve Windows 10 ile temiz bir kurulum yapmak istiyorum. HDD yerine SSD yi taktıktan sonra aynı windows sürümünü kurduğumda lisansım gitsin istemiyorum. Bu lisansı nasıl taşıyabilir.

-Windowsum OEM değildir.

-Ürün anahtarım Microsoft hesabına bağlıdır.

SSD ye temiz kurulum yaptıktan sonra microsoft hesabımı girersem windows etkinleştirilir mi ? Kurulumdan önce HDD de kurulu sistem üzerinden bir şey yapmam gerekir mi ?

yusufcb yusufcb (30)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Daha önceden uzmanim.net'de böyle bir konu açılmıştı fakat farklı bir başlıkta ama aynı yola çıkıyor makale.

    Windows 10 Notebook lisansını, Masaüstü bilgisayara taşımak

    Ek olarak:

    Windows lisansın Microsoft hesabına bağlı ise SSD'ye Windows 10'u kurduğun zaman ve Microsoft hesabına girdiğin zaman otomatik olarak lisans o bilgisayara yüklenecektir diye düşünüyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)