Windows 10 mağaza açılmıyor nasıl düzeltirim?

Merhaba Windows 10'da mağaza açılmıyor. Mağazayı açmaya çalışıyorum ama öyle kalıyor. Sebebi nedir?

Windows 10 mağaza açılmama sorununu nasıl çözerim?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows Mağazasının sizdeki sürümü güncel değil anladığım kadarıyla. Çünkü en son sürümde logo ve isimde birkaç değişiklik yapılmıştı.

    Windows 10 mağaza açılmıyorsa ne yapmanız gerektiğiyle alakalı bazı önerilerde bulunayım.

    Windows 10 mağaza açılmıyor çözüm önerileri

    1-) Bilgisayarınızı güncelleyin

    İlk olarak bilgisayarınızı güncelleyerek işe başlayın. Ayarlar > Windows Update yolunu takip ederek Windows Update hizmetini çalıştırın. Güncellemeler varsa bulacak ve indirecektir. Bütün güncellemeleri yaptığınızda yüksek ihtimalle Windows 10 mağaza açılma sorunu çözülür.

    2-) Windows mağazasını sıfırlayın

    Windows 10'da mağaza açılmıyorsa yapabileceğiniz işlemlerden biri de mağazayı sıfırlamak olabilir. Mağazayı sıfırlamak, mağazanın açılmama sorunlarını büyük oranda giderir.

    Windows 10'da mağaza nasıl sıfırlanır?

    Windows 10'da mağazayı sıfırlamanın (resetleme) iki farklı yolu vardır.

    a) Ayarlardan Windows Mağaza sıfırlama:

    1. Bilgisayar Ayarlarına girin.
    2. Uygulamalar bölümüne girin.
    3. Açılan uygulamalar ekranında Windows Mağazayı bulun ve üzerine bir defa tıklayın.
    4. Gelişmiş Seçenekler diye bir yazı görünecek, buna tıklayın.
    5. Sonra gelen ekrandan sayfayı aşağı kaydırın ve "Sıfırla" butonuna tıklayın.

    b) PowerShell ile Windows Mağaza sıfırlama:

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna powershell yazın ve Windows PowerShell'e sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Ardından mavi bir pencerede PowerShell açılacak.
    3. PowerShell'e şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.
    4. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.
    Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.Services.Store* | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose

    Mağazayı sıfırladıktan sonra sorunsuz bir şekilde açılacağını tahmin ediyorum. Eğer hala mağazanın açılmama sorunu devam eder ve mağaza açılmıyorsa yorumda belirtin, farklı önerilere bakarız. Şimdi bir dünya karmaşık bilgilerle kafanızı karıştırmak istemedim.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Windows güncellemeye baktım aşağıdaki gibi %0'da kalıyor.

      ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Windows güncellemeyi Denetim Masası > Sorun Gider araçlarından düzeltmeyi deneyebilirsin. temmuz 5 yıl önce
      • https://uzmanim.net/soru/windows-10-isletim-sisteminde-sorun-giderme-araclari-toplu-olarak-nerede-bulunurlar-bunlar-nelerdir-ve-nasil-kullanilirlar/79107 temmuz 5 yıl önce

      Ne zamandan beri açılmıyor?

      Eğer çok zaman geçmediyse sistemi problem öncesine geri yükleyerek çözüm sağlayabilirsin:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl uygulanır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)