Windows 10 magaza oyunları bilgisayarı donduruyor

magazadan indirdigim oyunu actığım zaman bilgisayar donuyor kasıyor.oyunu kapattıktan sonra pcde yavaşlama oluyor onun icin uyku moduna alıp acıyorum pc düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir.

Düzenleme:

Oyun olarak asphalt 8 ve virtualnes pogramı

Bilgisayarım: CASPER NİRVANA İ3     6 GB RAM   2.40 CPU

kemal010 kemal010 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarının Ram inden kaynaklanıyor olabilir

    karahanf karahanf (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle Windows 10 güncellemerini kontrol etmelisin. Eksik güncellemen olmasın yani bilgisayarın güncel olsun.

      Daha sonra ekran kartı sürücülerini güncellemelisin. Bu işi Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar? ile yapabilirsin.

      Daha sonra mutlaka bir virüs taraması yaptır. Bir şekilde sistemin yeterli bile olma bir şeyler kaynak tüketiyor olabilir. Virüs ve zararlı taramasını: Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? ile yapabilirsin.

      hakan hakan (15409)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Asphalt 8 kemal010 6 yıl önce
      • driver booster uzun zamandan beri kullanıyorum herşey güncel malware ile tarama yaptım hic bişey cıkmadı kemal010 6 yıl önce