Windows 10 Mavi Ekran Hatası (DRIVER_POWER_STATE_FAILURE)

Merhabalar,
Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Bu hatayı sık almaya başladım, ne yaptıysam çözemedim. Neden kaynaklandığı konusunda bir fikrim yok çünkü belirli bir şey olduğunda değil, beklenmedik bir anda çıkıyor. Sürücülerim güncel, sistemi yeni kurdum, kayıt defteri hatalarını gideriyorum. WinDBG kullanarak minidump dosyasını da açtım. Geçen bu hatayı aldığımda program "probably caused by: pci.sys" çıktısını vermişti. Bugün aynı hatayı tekrar aldım aynı işlemi yine yaptığımda bu sefer de "probably caused by: dxgkrnl.sys" diye sonuç verdi. Bu sorunu kökten nasıl çözebilirim, bu hatadan nasıl kurtulacağım? Şimdiden teşekkür ediyorum.

lynch lynch (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     ESET NOD32 Antivirus veya ESET Smart Security bilgisayarınızdan kaldırdıysanız veya kullanıyorsanız

    bu hatayı verebilir bilgisayarınızı hatalara karşı bir tarama yapın

    başlat /cmd yönetici olaraak açalım ve aşadaki kodları girelim her kod girişten sonra entr basalım tarama bitesini bekleyin

     vidows başlatılamıyorsa veya mavi ekran hatalarını onarma komut istemi ne girilecek kodlar
    1) chkdsk   /r   /f   C:
    2) bootrec /fixmbr
    3) bootrec /fixboot
    4) bootrec /scanos
    5 )bootrec /rebuildbcd
    6) Chkdsk /R
    7) sfc   /SCANNOW
    8) C:\ exit

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Eset Nod32 Antivirus veya Eset Smart Security programlarını kullanmıyorum ve hiç de yüklemedim. Windows başlatılabiliyor, yukarıda yazılan komutları tek tek uyguladım ama dediğim gibi hata beklenmedik bir şekilde ortaya çıktığından henüz hatanın düzelip düzelmediğini bilemiyorum. Teşekkürler.

      lynch lynch (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • daha önce arkadaşımız bezer bir hay cevap yazmış deneyebilrsiniz http://uzmanim.net/soru/windows-8-1-driver-power-state-failure-hatasi/12386 candan 8 yıl önce