Windows 10 Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

Meb sertifikası nedir?

Windows 10 bilgisayarlarda Meb güvenlik sertifikası nasıl yüklenir?

Windows 10 Meb sertifikası nasıl yüklenir?

Windows 10 cihazlarda Milli Eğitim Bakanliği güvenlik sertifikası nasıl yüklenir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Meb sertifikası nedir?

    Okullarda internet ağını ve ağ üzerinde yapılan paylaşımların güvenlliği, gizliliği ve olası tehditlere karşı bir önlem olarak geliştirilmiş bir koruma politikasıdır. Okul ve kurumlarda internete daha güvenli şekilde girilmesi amacıyla Meb Sertifikası hazırlanmıştır.

    Meb sertifikası okullardaki tablet ve akıllı tahtalara otomatik olarak eklenmiştir. Lakin okullarda kullanılan bilgisayar ve cihazlara el ile yüklenmelidir.

    Meb sertifikası yüklenmeyen bilgisayar ve cihazlarda Bağlantınız Gizli Değil hatası alınacak ve internet üzerinde işlem yapılması engellenecektir. Bu sebeple, Bağlantınız Gizli Değil hatası almamak için Meb sertifikası yüklenmelidir.

    Windows 10 bilgisayarlarda Meb Güvenlik Sertifikası nasıl yüklenir?

    Windows 10 cihazlarda Meb sertifikası yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Meb Sertifikası indir linkinden Meb sertifikasını indirin.

    2. İndirdiğiniz Meb sertifikasını açın. Sertifika penceresi açılacak.

    3. Sertifika penceresinde Sertifika Yükle butonuna basın.

    4. Sertifika Alma Sihirbazı açılacak. Depo Konumu için Geçerli Kullanıcı seçeneğini seçin ve İleri butonuna basın.

    5. Bir sonraki adımda konum olarak Tüm sertifikaları aşağıdaki depolama alanına yerleştir. seçeneğini seçin. Ve Gözat butonuna tıklayın.

    6. Gözat butonuna tıkladığınızda bir alan seçmeniz gerekecek. Açılan pencereden Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri bölümünü seçin. İleri butonuna basın.

    7. Son olarak, Son butonuna basın. Ve ekrana gelen Güvenlik uyarısını Evet butonuna basarak kapatın.

    Bu işlemlerden sonra Windows 10 bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

    Windows 10 Meb Sertifikasının doğu şekilde yüklendiğini kontrol etmek için;

    1. Arama kısmına Çalıştır yazın ve Çalıştır penceresini açın.

    2. certmgr.msc yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

    3. Açılan pencerede Güvenlik Kök Sertifika Yetkilileri kısmında fatihca adlı sertifikanın olup olmadığını kontrol edin.

    Eğer varsa sorunsuz şekilde yüklenmiştir eğer yoksa işlemleri tekrar deneyin ve doğru yaptığınıza emin olun.

    damlakoc damlakoc (1391)