Windows 10 Media Player 12 Görev çubuğuna nasıl yerleştirilir?

Windows 10 işletim sisteminde Media Player 12 Görev çubuğuna nasıl yerleştirilir?

Windows 7 de olduğu gibi Media Player görev çubuğuna nasıl eklenir?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Media Player'i görev çubuğuna yerleştiren dosya wmpband.dll dosyasıdır. Bu dosya Media Player 12'den çıkartıldı.

    Fakat başka bir sistemden bu dosyayı alarak Windows Media Player Görev çubuğu özelliği eklenebiliyor.

    Gerekli dll dosyalarını buradan indirebilirsiniz: Windows Media Player Görev Çubuğu

    1. Zip dosyasını açın.
    2. Zip içinde 32 bit ve 64 bit için dosyalar mevcut. Sizin bilgisayarınız için uygun olanı seçin.
    3. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan pencereye  %programfiles%\Windows Media Player yazın
    4. wmpband.dll dosyasını bu klasöre kopyalayın.
    5. 64 bit sistemi olanlar aynı işlemi %programfiles(x86)%\Windows Media Player içinde yapmalılar. wmpband.dll  dosyasını bu klasöre de kopyalamaları lazım.
    6. Tekrardan çalıştıra services.msc yazın ve enter tuşuna basın.
    7. Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti hizmetini bulun sağ tuşla tıklayın ve durdur'u seçin. Çalışmıyorsa durdur aktif değildir zaten.
    8. Windows ve X tuşlarına basın açılan pencereden Komut İstemini (yönetici) seçin.
    9. Komut isteminde sırası ile şu komutları yazın
      regsvr32 "%programfiles%\Windows Media Player\wmpband.dll"
      regsvr32 "%programfiles(x86)%\Windows Media Player\wmpband.dll"
    10. Şimdi Media Player'i açın ve küçültmek istediğinizde size görev çubuğuna ekleyeyim mi diye soracak onay verin.

    hakan hakan (15409)