windows 10 mu? windows 8 mi?

Hız açısından windows 10 mu daha iyi indows 8 mi?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      ' Windows 10 '

    Çünkü artık microsoft sadece " Windows 10 " destek verecek. Ayrıca " Windows 10 " sürekli güncelleniyor ; bu güncelleme ise bilgisayardaki güvenlik açıkları varsa gideriliyor. Artık çoğu uygulamlar , programlar , oyunlar " Windows 10 " üzerine yapılıp daha stabil çalışıyor. Hız konusunda " Windows 10 " gelen güncellemelerle iyi bir konumda.

    Bilgisayarı  güvenle kullanmak istiyorsan " Windows 10 " iyi bir tercihtir..

    @veysi2023

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Güzel yazmışsın :) darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak teşekkürler dostum 😉 ybaskin34 5 yıl önce
    • bugün bir bilgisayar tamircisine sordum bana dedi neden windows 10 kurdum ben de pc aldığımda windows 10 yüklüydü dedim dedi windows 8 yükle pc daha hızlı olur. veysi2023 5 yıl önce
    • @veysi2023 ' Windows 10 ' daha güncel ama... Bide şöyle söyliyeyim Windows 8 biraz hafif kalıyor yani Windows 10 daha kapsamlı olduğu için yavaş görünebilir lâkin " yavaş değil " . ybaskin34 5 yıl önce
    • bende neden çok yavaş :) 2 defa sıfırladım ona rağmen aynı veysi2023 5 yıl önce
    • @veysi2023 şöyle düşün windows 8'de bazı özellikler var fakat windows 10'da tüm özellikler var ( windows 8 'deki özellikler dahi ) ; bu durumda daha çok özellik olduğu için yavaş gibi görünür ama gelen güncellemelerle zaten hızlanıyor. ( baya güncelleme geldi ). Bide bazı kripto virüsleri içinde windows 10 önlemler almaya çalışıyor güncellemeleri ile. ybaskin34 5 yıl önce
    • anladım, son çare olarak format atmaya karar verdim, yardımcı olabilir misiniz? veysi2023 5 yıl önce
    • @veysi2023 ben şuan ki bilgisayarımı ilk aldığımda windows 8.1 'di fakat şuan 3 yıldır windows 10 kullanıyorum gayet memnunum gayette hızlı. 😉 ybaskin34 5 yıl önce
    • özellikleri nasıl? ram, ekran kartı, hafıza? veysi2023 5 yıl önce
    • @veysi2023 yardımcı olurum elbette. " Sistem Özelliklerin Neydi ? " bide Windows'un orjinal mi korsan mı ? " ybaskin34 5 yıl önce
    • @veysi2023 benim sistem özelliklerim : i7 4790K işlemci , 16gb Ram , 4gb ekran kartı gtx 970 , 2 tb hdd + 128 gb ssd ybaskin34 5 yıl önce
    • isterseniz teamwiwer bağlanıp siz inceleyin yazarak uzun olur veysi2023 5 yıl önce

    Bilgisayar tamircisinin Windows 10 yavaş dediği aslında kısmen doğru. Windows 10'da HDD'yi öldüren bir sürü hizmet var. Bunların başında Windows Search hizmeti geliyor. Windows Search hizmeti sayesinde bilgisayarda arama yaptığın zaman her yeri tarıyor, en kıytı köşeyi bile.. Şöyle düşünelim, dağınık bir odada eşyayı bulmak için tabiri caizse yerin altını üstüne getirmen gerekir. Getirirsin evet ama günün sonunda performansın düşer.

    İşte Windows 10'un yavaşlığı bundan kaynaklı. Windows 10 en stabil SSD'lerle çalışıyor. Format atmak sistemi biraz rahatlatır ama eninde sonunda yine eski hantallığına dönecek. Ezberden konuşmayayım illa her şeyi SSD'ye bağlamıyorum elbette. Ama temel olarak mantık budur.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Benim de düşüncem buydu darkcrak 5 yıl önce