Windows 10 neden klavye/mouse ile açılıyor?

Windows 10 yüklü bilgisayarımda güç düğmesine basmama gerek bile kalmıyor klavyeden bir tuşa bassam ya da fareye tıklasam PC kendiliğinden açılıyor. Bunu BIOS üzerinden hangi ayar ile kapatabilirim?

cengo42 cengo42 (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS ayarlarını default (varsayılan) yaparsan, problemin ortadan kalkması gerekir.

    BIOS Ekranı açıkken klavyeden önce f9 ve enter'i, sonra f10 ve enter'i tuşlayacaksın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • benim BİOS ta sağ altta Default sekmesi var ona tıklasam f9 enter yerine cengo42 6 yıl önce
    • ıefi bios cengo42 6 yıl önce
    • pardon uefi bios cengo42 6 yıl önce
    • Olur "Default" düğmesini/sekmesini tıklarsın. Ama BIOS'tan çıkarken bu değişikliği kaydetmelisin. Bunun içinde -eğer BIOS'ta "Değişiklikleri kaydet" düğmesi yoksa (varsa bunuda tıklarsın) yine f10 ve enter tuşlaman gerekecektir @cengo42 temmuz 6 yıl önce
    • eyvallah her şey için cengo42 6 yıl önce
    • :) Kolay gelsin @cengo42 temmuz 6 yıl önce