Windows 10 .NET Framework 4030319 hatası

Windows 10'da Discord'da dahil olmak üzere bazı programları açamıyorum. Açmaya çalışınca .NET Framework 4030319 hatasını alıyorum tekrar yüklemeye çalıştığım zaman ise "4.6 ve daha üstü bir sürüm bilgisayarınızda yüklüdür" diyor.

serdalsr serdalsr (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki çözüm pek çok kullamıcı da işe yaramış. Özellikle oyunlarda bu hatayı alan kullanıcılarda

    1. Windows ve X tuşlarına bas açılan pencereden Komut istemi(yönetici) seç.
    2. Komut istemine  net stop WuAuServ yaz enter tuşuna bas (aralarda boşluk var).
    3. Windows Update hizmeti başarıyla durduruldu. mesajını gördüğünde bu pencere açık kalsın diğer aşamaya geç.
    4. Windows ve R Tuşlarına bas açılan pencereye % windir% yaz enter tuşuna bas.
    5. SoftwareDistribution  klasörünü bul, sağ tuşla tıkla adını SoftwareDistributionEski olarak değiştir.
    6. Komut istemine geri dön net start WuAuServ yaz ve enter tuşuna bas.
    7. Windows Update hizmeti başarıyla başlatıldı. mesajını gördüğünde  şimdi .NET framework 4.0 yükleme.
    murat murat (12492)