Windows 10 NVIDIA grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası

merhaba ben windows 10pro 64 bit kullanıcısıyım ve bilgisayarımda kurulu olan NVİDİA grafik sürücüsü 391.35 sürümünün üstüne bugün gelen NVİDİA güncellemesi olan 397.31 sürümünü ekran kartıma uygun bölümleri işaretleyip indirdim açarken sistem kontrölü yapıyor ve bu hatayı veriyor https://hizliresim.com/nOnRl0 linkteki hatayı veriyor bu  grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulunamadı kuramıyorum windows 10 da nvidia sürücüsünde hata olabilirmi 397.31 sürümde yani aynı sürümü win 8 olan arkadaşın pcsine kurdum sorun nedir intel grafik kartıda yüklü pc de

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Yüklediğin sürücü şu değil mi? Nvidia GeForce GT 635M Wnidows 10 64 bit sürücüsü indir

    Aygıt Yöneticisinden baktığında Nvidia kartını görebiliyor musun?

    HP gibi bazı markalarda, çift ekran kartı olan laptoplarda bu durum gözlenebiliyor. Nvidia sitesinden doğrudan sürücüyü indirdiğin zaman ve yüklemeye çalıştığında, kurulum, o an aktif olarak Intel ekran kartını görüyor ve bundan dolayı uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası alıyorsun. Bu durumda ya üreticinin (örneğin HP) sürücüsünü yükleyeceksin, ya da Nvidia Control panelden Nvidia ekran kartını aktif edeceksin.

    Düzenleme:

    Sorunun çözümü @gorele28 tarafından bulunmuştur:
    NVİDİA geforce 635M bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulunamadı hatasının çözümü

    Ayrıca detaylı bilgi için:
    2018 Nisan ayı itibariyle Nvidia sürücü güncellemesi almayacak ekran kartları hangileri?

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • evet o ekran kartı gorele28 5 yıl önce
    • @gorele28 sürücü aramada sorun varmış, bunu düzeltmişler. Artık 635M seçildiğinde 391.35 sürümüne yönlendiriyor. Soruyu paylaştığın zamanda 397.31 sürümüne yönlendiriyor ve sürücü indirme sayfasındaki "desteklenen ürünler" sekmesinde 635M görülüyordu. hakan 5 yıl önce

    Farklı bir donanıma göremi indiriyorsunuz ekran kartınız nedir ?

    TIKLA:
    Burdan donanımın hangisi ise onu belirleyip işletim sistemini seçip indir yanlış güncelleme indiriyorsun.

    infinity infinity (402)
    5 yıl önce cevaplandı

    • NVİDİA Geforce 635M ekran kartım @infinity gorele28 5 yıl önce
    • laptop pc @infinity gorele28 5 yıl önce
    • işletim sistemini seçmediğimi nerden çıkardın @infinity gorele28 5 yıl önce
    • nvidianın geforce experince programından indirdim şimdi deniyorum haber verecem gorele28 5 yıl önce
    • oda olmadı ya :( yokmu yardım edebilecek kişi @temmuz bey @hakan bey gorele28 5 yıl önce
    • aga kronik sorun var bendede olmuyo mert231 5 yıl önce
    • Senin işletim sistemindemi windows 10 @mert231 gorele28 5 yıl önce
    • aynen benimde win10 biosa kadar sıfırladım değişen bir şey olmadı mert231 5 yıl önce

    Ekran kartının sendeki sürümünü DDU ile kaldırıp, yeni sürümü manuel olarak sıfırdan kurmayı deneyebilirsin.

    Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

    Ama eğer doğru sürücüyü indiriyorsan hata vermemesi lazım. Yanlış bir sürücüyü indirebileceğini düşünüyorum. Sistem özelliklerini ve ekran kartının tam modelini buraya yazabilir misin?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hadi yanlış bir sürücü seçtim diyelim geforce experincedemi yanlış yapıyor nvidia geforce 635m dizüstü bilgisayar için gorele28 5 yıl önce

    Mevcut sürücüyü önce Display Driver Uninstaller (tıkla) pragramıyla kaldır ve sonra uygun sürücüyü yeniden yükle.

    Display Driver Uninstaller muhtemelen problemli olan mevcut sürücüyü sistemden tam olarak kaldıracaktır. Kaldırma işleminden sonra PC'yi yeniden başlatır, daha sonra uyumlu güncel sürücüyü yüklemeyi yeniden denersin.

    Bu sırada (ben yazarken) @farurhenho da yazmış :)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Google üzerinden araştırma yapıldığında 635M hakkında sorun yaşayan pek çok kullanıcı mevcut.Genelde sorunu yaşayanlar da Casper Notebook kullanıcıları olmuş.

      Bende buna benzer bir sorunu daha önce yaşamıştım yükleme başlıyor, ancak belirli bir ilerleme ardından kurulum başarısız hatası alınıyordu. Yükleme aşamasında Garfik Sürücüsü haricinde diğer yüklemeleri kaldırıarak yüklendiğinde başarılı bir şekilde yükleme gerçekleşmişti.Siz de buna benzer bir durum varsa deneyebilirsiniz.

      Ayrıca @farurhenho arkadaşımızın dediği gibi DDU ile şuanda yüklü olan yazılımı kaldırın ve yüklemeyi manuel olarak değil bir de Windows Update üzerinden yüklenecek şekilde deneyin. Windows Update üzerinden son sürüm gelecektir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      5 yıl önce cevaplandı

      • benimki exper markalı @ismailsarp bey gorele28 5 yıl önce
      • benim nvdia 820m aynı sorunu yaşıyorum dell kulanıyorum mert231 5 yıl önce
      • Senin ekran kartıda nvidia tarafından desteklenmeyi kesmiş @mert231 gorele28 5 yıl önce