Windows 10 OneDrive kaldırma - 2018

Windows 10'da OneDrive programını kullanmıyorum kaldırmak istiyorum. Programlar ve özelliklerden kaldırınca hala bilgisayarım bölümünde gözükmeye devam ediyor.

Windows 10'da OneDrive'ı tamamen nasıl kaldırabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'da OneDrive tamamen kaldırma

    Aşağıda anlattığım yöntemi uygulayarak Windows 10'da hem dosya gezgininden hem de programlar ve özelliklerden onedrive'ı tamamen kaldırabilirsiniz.

    1. Buradan Windows10 OneDrive kaldırma aracını indirin.
    2. Bilgisayarınıza inen rar arşivini bir yere çıkartın.
    3. İçinde uzmanim.net-windows10-onedrive-kaldirma diye bir dosya var, buna sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    4. Bu aşamada OneDrive kaldırma aracı sizin için otomatik olarak işlemleri yapacaktır, bitmesini bekleyin.

    Windows10 OneDrive tamamen kaldırma aracı işlemi tamamladıktan sonra o dosyayı silebilirsiniz. Artık Windows 10 bilgisayarınızda OneDrive hiçbir yerde gözükmeyecektir.

    OneDrive kaldırma aracı ne iş yapar?

    İndirdiğiniz Windows10 OneDrive tamamen kaldırma aracı, bizim düzenlediğimiz küçük bir uygulamacıktır. Hem regedit üzerinden, hem de dosya sistemi üzerinden OneDrive'ın dosyalarını tamamen temizler. Onun dışında bilgisayarınıza hiçbir yerden dosya eklemez, veya OneDrive'ın dosyaları dışında hiçbir şeyi silmez.

    Dosyaya sağ tıklayıp "Düzenle"yi seçerek OneDrive kaldırma aracının neler yaptığını kendiniz de görebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)