Windows 10 open ssh nedir?

Merhaba sizden openssh hakkında bilgi almak için buradayım tehlikeli midir virüs olabilir mi Windows 10 kullanıyorum

qwea qwea (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SSH normalde *nix (unix, linux vb.) dünyasında çok popüler bir araçtır. SSH sistem yöneticilerinin uzak bilgisayarlara güvenli şekilde bağlanmalarını sağlayan bir ağ protokolüdür.

    Windows işletim sistemindeki uzak bağlantı gibi düşünebilirsin.

    Genelde sunucuları uzaktan yönetmek için SSH kullanılır.

    Windows işletim sisteminde SSH istemci yoktu. Daha önceden internetten bulunabilecek SSH istemci yazılımları yüklenerek bu iş yapılıyordu. Putty bu yazılımların arasında en popüler Windows için SSH istemci yazılımıdır.

    Daha sonra Windows 10 işletim sisteminebir SSH istemci yazılımı eklendi: Open SSH

    Eğer uzak bir linux sunucun yoksa ve Open SSH ile bir işin olmaz.

    Open SSH virüs değil, tehlikeli bir yazılım değil.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sağolun hocam açıklamanız için internette sabahtan beri aramama rağmen şöyle düzgün bir açıklama bulamadım qwea 5 yıl önce
    • Her zaman buradayız @qwea aklına takılan ne olursa sorabilirsin. hakan 5 yıl önce