Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

Windows update nasıl devre dışı bırakılır?

Windows güncelleştirmesini nasıl devre dışı bırakabilirim?

Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 Windows Update devre dışı bırakma

    Windows 10 ile güncellemelerin otomatik olarak gelmesi kağıt üzerinde yararlı bir işlem olsa da bazen cihazlarda eski sürücülerin yüklemesinden kaynaklı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Windows 10 ile birlikte Update servisini devre dışı bırakmanın bir yolu direk olarak yok fakat bu yöntem ile gelen güncellemeleri gizleyebilirsiniz. Çözüm, Windows'un sorun giderme paketini indirerek sağlanabiliyor. Küçük bir tanı uygulaması olan bu dosyayı indirip çalıştırdıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

    windows-update-kapatma-1

    1. İlk seçenek olan "Hide Updates"e tıklayın.

    2. Karşınıza aşağıdaki gibi Windows güncellemeleri listelenecektir.

    windows-update-kapatma-2

    3. Yüklemek istemediğiniz güncellemeleri listeden seçiniz.

    4. Daha sonra "Next" adımını izleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

    Artık seçtiğiniz güncelleştirmeler gizli kalacak ve cihazınıza yüklenmeyecektir.

    brsozl brsozl (1961)