Windows 10 oturum açma

Merhabalar

Windows 10 da yönetici oturumdan ayrı başka bir oturum açmak istiyorum ancak bu açacağım ikinci oturumun yönetici oturumundaki dosyalara programlara ulaşamamasını istiyorum bu oturumun sıfır kurulu bilgisayar gibi olmasını nasıl sağlayabilirim?

Teşekkürler.

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    windows 10 yeni bir hesap açmak için  başlat cmd ekranına   net user Batuhan /add  bu kodu yapıştırın entra basın bilgisayarı yeniden başlatın  açılırken yeni bir masa üstü ve herşey sıfır olarak gelir bilgisayar her açılışta sorar hangi kullanıcı adı ile açmk istediğini  burdaki ( batuhan ) ismi bir örnek sen kendi ismini yazarsın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Söylediklerinizi yapıp bilgisayarı yeniden başlattığımda olmadı,

      söylediğiniz kodları cmd ye yazınca şöyle bir çıktı aldım

      " Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
      (c) 2016 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

      C:\Users\hesap1>net user dene/add
      Bu komutun sözdizimi:

      NET USER
      [username [password | *] [options]] [/DOMAIN]
               username {password | *} /ADD [options] [/DOMAIN]
               username [/DELETE] [/DOMAIN]
               username [/TIMES:{times | ALL}]
               username [/ACTIVE: {YES | NO}]

      C:\Users\hesap1> "

      ne yapmalıyım?

      mutecessis mutecessis (216)
      7 yıl önce cevaplandı

      • CMD sağ tıklatıp yönetici olarak çalıştırdınızmı candan 7 yıl önce
      • BAŞKA bir yol var öylede yapabilirsiniz candan 7 yıl önce