Windows 10 oyun açılırken bilgisayar kapanıyor

Windows 10 2.40 cpu 6gb ram laptop kullanıyorum.Yazın  oynadıgım oyunları kac gündür acarken pc kasıyor ve kapanıyor.Mesela asphalt 8 magazadan indirmiştim rahatlıkla oynuyordum.Oyunu uzun zamandır oynamadım şimdilerde acınca pc kapanıyor.

Mcafee antivirüs programını kullanıyorum ve adwcleaner ile tarama yaptım kac kez virüs yok.Sorun nerden kaynaklanıyor acaba

kemal00 kemal00 (24)
5 yıl önce sordu

  • Bilgisayarın'da daha önce Mcafee'den başka antivirüs programı kullandın'mı @kemal00 darkcrak 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Sorun bende de olmuştu,

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları buraya gir.

Sizin bu şekildedir, hepsini "Hiçbir şey yapma" Seçin, sonra "Değişiklikleri kaydet" deyin.

Sorun çözülmüştür, çözülmemişse laptopunun içi tozlanmıştır, onu elektrik süpürgeyle ya da saç kurutma makinesiyle hafif ayarla içini açmadan laptopun sol ya da sağ senin fan neredeyse oraya tut.

ilkaybaki ilkaybaki (236)
5 yıl önce cevaplandı

  • Saç kurutma makinesiyle fanın olduğu yere doğru üflerse tozlar içeri kaçar ve bilgisayarın içinde kısa devreler olur @ilkaybaki yanlış bilgi verme lütfen darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak Cevap'da elektrik süpürgesiyle ya da saç kurutma makinesiyle yazmışsım, sen elektrik süpürgesiyle yazısını görmemişsin. ilkaybaki 5 yıl önce
  • Elektrik makinesi doğru ama en temizi içini açıp temizlemek :/ @ilkaybaki darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak Garantili laptop'un içini açarsan garantisi gider,. ilkaybaki 5 yıl önce
  • O zaman servise getirir @ilkaybaki mantık yürüt darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak Bazı insanlar uğraşmak istemiyorlar, bazıları da para harcamak istemiyorlar. ilkaybaki 5 yıl önce

Baktım uykuya ayarlı zaten

kemal00 kemal00 (24)
5 yıl önce cevaplandı

  • Cevabı düzgün okur musun? Uyku yazan yere tıklayınca benim dediğim buton cıkıyor. Lütfen yazıları düzgün okuyalım. ilkaybaki 5 yıl önce

Bir bilgisayarcıya git ve bilgisayarımın termal macununu değiştirirmisin de ve değiştirsinler sorunun düzeleceğinden emin olabilirsin bilgisayarın ısındığı zaman bilgisayarın otomatik olarak kendini kapatıyor bu yüzden dediğim gibi termal macununu değiştirt ve fanınıda temizlet.

darkcrak darkcrak (5158)
5 yıl önce cevaplandı

  • Benim başıma geldi benim verdiğim cevabı uygulayıncas sorun çözüldü, ben bir yere vermeden evde nasıl önlemler alınacağını yazdım, ilkaybaki 5 yıl önce
  • @ilkaybaki @ kullanırmısın yazdığında :/ darkcrak 5 yıl önce