Windows 10 pro 1803 sürümünde uyandırmada parola koruması ve seçenekleri yazısı yok

Bu resim youtubede bulduğum kırmızı işaret içindeki yer bende yok

alttaki resimde benim bilgisayarıma ait resim

üsteki resimde görüldüğü gibi uyandırmada parola koruması ve seçenekleri var

alttaki resimde ise benim bilgisayarımdaki yer uyandırmada parola koruması ve seçenekleri yazısı yok onu nasıl üstteki resimdeki gibi yapabilirim güç seçeneklerinde yüksek performansı yoktu bu komut istemiyle yüksek performansı getirdim komut şu Powercfg -setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c komut sistemiyle veya regedit ayarlarıyla yapabilirmiyim üstteki resim işaretli olan yer gibi

gorele28 gorele28 (387)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sen sanırım Windows 10 bilgisayar uyandırıldığında parola sormasın istiyorsun. Bunun için şunu dene

    1. Windows 10 PRO işletim sisteminde Windows ve R tuşlarına birlikte bas, bu çalıştır penceresini karşına getirir.
    2. Çalıştır penceresine gpedit.msc yaz ve enter tuşuna bas. Bu da karşına Yerel Grup İlkesi Düzenleyici penceresini getirecek.
    3. Yerel Grup İlkesi Düzenleyici  penceresinde şu yolu takip et: Bilgisayar Yapılandırması >  Yönetim Şablonları > Sistem > Güç Yönetimi > Uyku Ayarları
    4. Uyku ayarlarında şu iki seçeneği bul: Bilgisayar uyandığında parola iste (pil devredeyken) ve  Bilgisayar uyandığında parola iste (prize takılıyken)
    5. Her ikisini de sırası ile çift tıkla ve karşına gelen pencerede Devre Dışı Bırakıldı seçeneğini seç.

    Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • aynen hocam Cevabın sorunumu çözdü teşekkür ederim @hakan hocam gorele28 4 yıl önce