Windows 10 Pro 1909 sürümü

Merhaba arkadaşlar dün gece 7 yıllık olan laptopuma windows 10 Pro 1909 sürümüyle format attım gece laptopu kapatana kadar birşey yoktu bugün laptopu açtığımda Google Chormeyi açtığımda laptop fanı delirmiş gibi çalışmaya başlıyor sorun nedir Google Chormeden başka bir tarayıcıya geçmem çünki Google Chormeden başka iyi tarayıcı yok diskleriminin boyutlarınıda yazim c diski boş alan 130 gb kullanılan alan 28 gb 423 mb küsür d diski boş alan 28 gb kullanılan alan 52 gb

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

  • Kanka belki 4k video izliyosundur yada coklu sekme aciyosun ondan olabilir bence adils 3 yıl önce
  • @adils 4k video izlemiyorumda dediğin gibi çoklu pencere açınca oluyor gorele28 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Google chrome fazlasıyla RAM kullanıyor ve bilgisayarın da ısınmasını sağlıyor doğal olarak.

Benim önerim:

  1. Antivirüs programı kullanıyorsan devre dışı bırak.
  2. Temiz ön yükleme yap.
  3. Operayı kullan çünkü Opera fazla RAM yemiyor.
  4. İndirdiğin uygulamalar veya kullandığın programlar da bilgisayarını ısındıra bilir ve fanının daha hızlı çalışmasını sağlaya bilir.
darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

  • operada uçuşa geçti @darkcrak daha çok çıkmaya başladı gorele28 3 yıl önce
  • antivirüs programı kullanmıyorum gorele28 3 yıl önce
  • Temiz ön yükleme yapmayı denedin mi @gorele28 darkcrak 3 yıl önce
  • Ayrıca Windows 10 2004 sürümüne geç derdim fakat bazı cihazlar bu sürüme yükseltilemiyor darkcrak 3 yıl önce
  • denedim @darkcrak gorele28 3 yıl önce
  • Temiz ön yüklemeyi yaptıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat @gorele28 çünkü yaptığın işlemlerin gerçekleşmesi için darkcrak 3 yıl önce
  • tüh ben yeniden başlatmayı unuttum :) yeniden başlatmadığımı nerden biliyorsun @darkcrak :)) müneccirmisin :)) gorele28 3 yıl önce
  • Evet :D @gorele28 darkcrak 3 yıl önce

Windows 10 güncelleştirme aracı ile 2004 sürümüne geç;

Aşağıda ki linke tıklayarak en son sürüme güncelleyebilirsin.

2004 Güncellemesi nasıl yapılır ?

Yukarıdan verdiğim linkten " Güncelleme Yardımcısını " indirerek programı açıyoruz.

Şimdi Güncelle diyoruz.

Sisteminizin uyumlu olup olmadığını falan kontrol ediyor, uyumlu ise uyumlu yazıyor. İleri diyoruz.

Ve güncelleme başlıyor, biraz uzun sürebilir. Bittikten sonra yeniden başlatmanız gerekecektir.

Şimdi yeniden başlat diyoruz. Dedikten sonra yeniden başlarken güncelleme hazırlanıyor diyecektir ve o ekranda uzun sürecektir, sabırla bekleyin ve bilgisayarı kapatmayın. İşlemin tamamlandığından emin olmak için Çalıştır'a winver yazıp sürümünüzü öğrenin.

Sürüm 2004 Yazıyorsa işlem tamam demektir, 2004 sürümlü W10'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Disk Temizleme yap;

Diskinize sağ tıklayıp " Özellikler " dedikten sonra " Diski Temizle " seçeneğine tıklayın.

İndirilenler dışındakileri seçip Tamam seçeneğine tıklayın. Sistem dosyalarını temizle'ye de tıklayabilirsiniz, 130 MB belki daha fazla çöp temizler.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • disk temizleme işlemini gece formattan sonra yaptıydım @hydra gorele28 3 yıl önce
  • Windows 2004 geçmeyi deneyebilirsin hydra 3 yıl önce