Windows 10 pro güç seçeneklerinde güç tasarrufu yüksek performans yok

-1

Merhaba benim Windows 10 pro 64 bit 1709 sürümünde denetim masası > güç seçeneklerine tıkladığımda güç tasarrufu ve yüksek performans seçenekleri yok sadece dengeli önerilen var ama güç planı oluştura tıkladığımda orda çıkıyor alt aalta dengeli önerilen güç tasarrufu yüksek performans nasıl aktif edebilirim güç tasarrufu ve yüksek performans seçmek için cevap için teşekkürler

gorele28 gorele28 (387)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sağ alttaki şarj simgesine tıklayarak Düşük ve Yüksek performans seçeneklerini ayarlayabilirsin.

    Aynı zamanda Windows Ayarları > Sistem bölümünde "Pil tasarrufu" diye bir bölüm var. Oradan da gerekli ayarlamaları kendine göre yaparsın.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Güç planı oluştur:

      Eğer " Güç tasarrufu" ve "Yüksek performans" seçeneklerini birlikte işaretleyip seçmek ve ikisini birlikte, aynı zamanda aktif etmek istiyorsan bu olmaz. Zira güç tasarrufu elde edebilmek için yüksek tasaruftan feragat etmek lazımdır, yüksek performans içinde güç tasarrufundan feragat etmelidir. Hem güç tasarrufu hem yüksek tasarruf birlikte olmaz, bunlar birbirleriyle zıtlık gösterirler.

      temmuz temmuz (12505)