Windows 10 Pro son sürüm linki

merheba arkadaşlar windows 10 pro son sürümü olan bir link buldum doğrumu değilmi bilmiyorum site linki bu https://www.tech-worm.com/windows-10-pro-turkce-iso-32-64-bit-indir-tek-link-resimli-anlatim/ indirme aracı altta sitenin cevap verirseniz sevinirim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Doğruluğunu biz de bilemeyiz. İndirip denemen lazım. Bu yüzden her açtığın konuda aynı şeyi söylüyorum.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Microsoft Yazılım İndirme resmi linki (tıkla)

      Son sürüm bir - iki hafta sonra çıkacak (Redstone 4). İstersen bugün mevcut sürümü download eder ve yüklersin, daha sonrada (bir iki hafta sonra) Redstone 4 güncellemesi yaparsın. Yada istersen biraz sabreder, PC'de yüklü olan işletim sistemiyle bir iki hafta idare edersin. Redstone 4 çıktıktan sonra Media Creation Tool aracı ile son sürümü download ederek yüklersin.

      Paylaştığın sitede yer alan bilgi ve açıklamalarda USB Flash sürücü değilde ISO tercih edin deniyor. Bence bu -eğer DVD yüklemesi düşünülmüyorsa- doğru bir tercih olmaz. Zira böyle olursa download edilen ISO'dan daha sonra bir flash bellek yükleme medyası oluşturulacaktır ve bu çok gereksiz olur. Doğrudan download sırasında download ile birlikte bir flash bellek medya oluşturmak varken diğer dolambaçlı yola ne ihtiyaç olabilirki?! Mantıken buna hiç gerek olmaz.

      Birde senin bir "Pro" işletim sistemi takıntın olduğu görülüyor (tüm mesajlarında neredeyse hep bu tercihin var). Sen bilirsin ama bence bu çok gerekli değildir ve ayrıca sen Pro ek özelliklerinin zaten hiç birini kullanabilecek seviyede bilgi ve tecrübede değilsin. Ayrıca bu pro ek özelliklerin hiçbiri senin günlük PC kullanımında ihtiyaç olmaz (Ben mesela home sürüm kullanmaktayım ve hiçbir pro özelliğine ihtiyaç duymamaktayım). Boşuna işletim sistemi yüklerken daha fazla uğraşırsın, daha fazla zaman harcarsın, sabit diskinde daha fazla yer kullanmış olursun.

      Bunları dikkate almanı tavsiye ederim.

      Ve bir dahada aynı yada çok benzer muhtevalı konular açmamalısın. Yoksa milletide bıktırırsın, açtığın konulara beklediğin cevapları alamazsın.

      Kolay gelsin.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Microsoft sitesinde Windows 10 ile ilğili olan aracı şimdi indirin butonuna tıklıyorum iniyor açıyorum ama sürüm seçeneklerinde Windows 10 pro seçeneği yok sadece Windows 10 yazıyor @temmuz bey efsaneemrahylz 6 yıl önce
      • O yeterlidir. Mimari ile alakalı seçenekler (32 veya 64 bit) windows yüklenirken (kurulum sırasında) karşına çıkacaktır. Home, pro vb (enterprise hariç, sayfadaki yazıları okumamışsın) ise etkinleştirme yaptığın ürün anahtarına bağlı aktif olacaktır @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
      • boyutu kaç GB oluyor toplu paket herhalde Windows 10 @temmuz bey efsaneemrahylz 6 yıl önce
      • Home pro çıkmadı kurulum ekranında @temmuz bey efsaneemrahylz 6 yıl önce