Windows 10 pro windows uptade kapatamama sorunu

merhaba arkadaşlar ben 8 gün önce laptopuma format atmıştım hizmetler bölümüne girip oradan windows uptade hizmetini devredışı bırakıp durdur butonuna tıklayıp durdurmuştum ve hizmetler sayfasını kapattım sonra gpedit.msc ekranına geldim bilgisayar yapılandırılması > yönetim şablonları > windows uptade > windows otomatik güncellemeleri yapılandır sekmesini açıp devredışı bırak kutucuğuna tik koydum uygula tamam butonlarına tıklayıp gpedit.msc ekranından çıktım şimdiye kadar bir sorun yoktu ama hizmetler bölümüne girip oradan windows uptade çalışıyor olarak görünüyor nasıl devredışını kalıcı olarak yapabilirim hizmetler bölümünden

gorele28 gorele28 (387)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kayıt defteri üzerinden Windows 10 Update hizmetini kapatabilirsin:

    Bu işlem servisi durdurmaz ama en azından otomatik indirmeyi engeller. En azından bir dönem işe yarıyordu. Son güncellemelerden sonra Microsoft Windows 10 hizmetini durdurmayı ve devreden çıkartmayı engelledi. Sen bunu bir dene bakalım

    1. Windows ve R Tuşlarına bas. Buraya regedit yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Daha sonra kayıt defterinde şu yolu izle: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
    3. Bu yolun altında Windows olacak bunu sağ tuşla tıkla ve Yeni > Anahtar seç.
    4. Adına WindowsUpdate yaz.
    5. Daha sonra WindowsUpdate seç, sağ tuşla tıkla ve Yeni > Anahtar seç.
    6. Adına AU yaz.
    7. AU değerini sağ tuşla tıkla  Yeni > DWORD... değeri seç.
    8. Yeni değere AUOptions adını ver.
    9. AUOptions değerini çift tıkla ve değer bölümüne 2 yaz. Bu aslında Windows yüklemelerini indirmeyecek sadece seni uyaracak bir işlem.
    10. bilgisayarı yeniden başlat.
    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    cmd yönetici olarak çalıştırılıp
    sc delete wuauserv komutunu gir entere bas bilgisayarı yeniden başlat böylece hizmetler bölümündeki devredışı bıraktığın windows uptade silinecek

    gorele28 gorele28 (387)