Windows 10 Pro Yerel Disk D doluluk oranı

merhaba yerel disk d kırmızıya geçmiş disk boyutu 151 gb boş alan 6 . 72 gb boş D diskinin içine girdim klavyeden CTRL A  yaptım tüm dosyaları seçili hale getirdim her hangi klasörün üstüne gelip sağ tıkladım özelliklere tıklayıp tüm klasörlerin metin belgelerinin toplam boyutuna ulaştım resimde belli 115 gb kullanılıyor görünüyor ama D diski 36 gb boş alan olması gerekirken  6.72 boş alan olarak kırmızıya geçmiş nasıl çözebilirim sistem geri yükleme noktası C de disk temizleme yaptım C diskine sağ tıklayıp özellikler kısmına tıklayıp "Araçlar" sekmesine tıkladım Sürcüyü en iyi duruma getir ve birleştir kısmının altındaki En iyi duruma getir butonuna tıkladım D diskini seçip en iyi duruma getir de yaptım sonuç aynı

gorele28 gorele28 (387)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CMD' yi normal açıp d: yazıp enterledim sonra şu komutları yazdım büyük harflerle ATTRIP -S -A -R -H /S /D yazıp entere bastım işlemin bitmesini bekledim D diskine girip $RECYCLE.BIN klasörü oluşturmakta o klasöre sağ tıklayıp sil seçeneğine tıklayıp yaklaşık 32 GB buldu ve sildi şuan D diskinde boş alan 39.7 GB

    gorele28 gorele28 (387)